Kalousek reaguje na Zemanova slova o ruské neinvazi: Nebudeme pátou kolonou

05.09.2014 17:56

Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek dnes na svém facebookovém profilu kritizoval Zemanovo vyjádření pro rádio Frekvence 1. Prezident v něm uvedl, že věří ruskému ministrovi zahraničí Sergeji Lavrovovi, že na východní Ukrajině žádní ruští vojáci nejsou. Zeman v rozhovoru, který se natáčel ve středu a který stanice odvysílá v neděli odpoledne v pořadu Pressklub, také uvedl, že na východní Ukrajině nedošlo k žádné ruské invazi, že jde pouze o občanskou válku.

Kalousek reaguje na Zemanova slova o ruské neinvazi: Nebudeme pátou kolonou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek, předseda poslaneckého klubu TOP 09
reklama

„Chci velmi nahlas volat, že s panem prezidentem nesouhlasím,” uvedl na Facebooku Kalousek s tím, že prezident nemluví přinejmenším za tu část společnosti, která je ve sněmovně zastupována TOP 09.

Místopředseda TOP 09 slíbil, že na středeční sněmovní mimořádné schůzi udělá jeho strana všechno pro to, aby česká zahraniční politika byla věrohodným spojencem našich západních sousedů. „My Putinovi a Lavrovovi nevěříme a zastavení jejich rozpínavosti pokládáme za prvořadý český národní zájem," dodal Kalousek.

Celý text Miroslava Kalouska na jeho facebookovém profilu: Prezident Miloš Zeman zpochybnil informace o ruské invazi na Ukrajinu a zdůraznil, že věří ruskému ministru zahraničí. Chci velmi nahlas volat, že s panem prezidentem nesouhlasím. Chci volat, že nemluví přinejmenším za tu část společnosti, která je ve sněmovně zastupována TOP 09. Na středeční sněmovní mimořádné schůzi uděláme všechno pro to, aby česká zahraniční politika byla věrohodným spojencem našich západních sousedů a ne pátou kolonou. My Putinovi a Lavrovovi nevěříme a zastavení jejich rozpínavosti pokládáme za prvořadý český národní zájem."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DONUTIT Čechy k očkování. U Moravce to padlo na plná ústa

10:05 DONUTIT Čechy k očkování. U Moravce to padlo na plná ústa

Premiér již několikrát ubezpečoval, že očkování je a bude dobrovolné. Ale řídí se podle svých slov n…