Kalousek se podělil o detaily ze svého soukromí

09.09.2013 12:40

V pondělí dopoledne odpovídal na otázky čtenářů serveru Novinky.cz v moderovaném on-line rozhovoru místopředseda TOP 09 a bývalý ministr financí ČR Miroslav Kalousek.

Kalousek se podělil o detaily ze svého soukromí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek
reklama

Na otázku čtenářky, proč byl, podle Kalouskova názoru, odvolán z ministerstva financí jeho nástupcem Janem Fischerem odvolán odborník na mezinárodní arbitráže Radek Šnábl, exministr odpověděl: „Co k tomu pana ministra Fischerova vedlo to opravdu nevím. Pevně doufám, že to nebylo přání jeho sponzorů a že pan ministr Fischer nepatří k těm, kterým vadí, že Česká republika od roku 2007 neprohrála jedinou arbitráž. Tým Radka Šnábla, který se měl tu čest představit a řídit prokazatelně uspořil České republice na těchto arbitrážích desítky miliard a díky tomuto týmu již Česká republika nemá pověst snadné kořisti v arbitrážních řízeních.”

Jeden z dalších dotazů se týkal šéfa Agrofertu a hlavy politického hnutí ANO 2011 A. Babiše, konkrétně jeho přesunu z pozice volebního leadera ze středních Čech do hlavního města. M- Kalousek konstatuje, že „je právem každé strany zvolit si své lídry pro dané volební obvody. Těžko to nějak komentovat,” konstatuje v on-line rozhovoru na serveru Novinky.cz místopředseda TOP 09 a dodává: „pevně doufám, že voliči už udělali zkušenost s jedním podnikatelským projektem v politice ABL - Věci veřejné, takže budou dostatečně ostražití k dalšímu podnikatelskému projektu. Ano - Agrofert. Možná by nejvhodnějším názvem byla značka ANOFERT, ale nechci napovídat.”

Jiný čtenář položil odlehčující otázku směřovanou na exministrovo ne příliš známé soukromí, konkrétně na jeho koníčky a zejména četbu. Na to M. Kalousek odvětil, že své soukromí drží v jistém utajení záměrně: „Své soukromí se snažím neučinit součástí veřejné pozornosti.” Dodal však přeci jen několik podrobností ze svého neveřejného života.

"Rád čtu, rád poslouchám vážnou hudbu, kdysi jsem hrával závodně tenis a rád ho hraji dodnes i když už si nejsem jist, zda se vzhledem k mé pohyblivosti ještě jedná o tenis. Oblíbených autorů mám celou řadu, záleží na náladě, ale alespoň tři pro které sáhnu velmi často: Mark Twain, Karel Čapek, Karel Michal,” uvedl Kalousek.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

19:05 Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

Ivana Gottová, manželka legendárního zpěváka Karla Gotta (†80), napsala na sociální síť poděkování v…