Kalousek se v rádiu zase rozjel: Babiš je směšný! Já nemám zločinecký mozek!

23.05.2017 17:44

Hostem Jana Moláčka v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu byl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Ten usedl za mikrofon a zostra se pustil do šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Naložil však také jeho kolegům z hnutí ANO Martinu Komárkovi a Ivanovi Pilnému. Porci kritiky schytal i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Kalousek se v rádiu zase rozjel: Babiš je směšný! Já nemám zločinecký mozek!
Foto: Hans Štembera
Popisek: TOP 09 představila svou Vizi 2030. V tomto roce by ráda například viděla již zavedené euro nebo stejnou životní úroveň jako v sousedním Německu
reklama

Hned v úvodu pořadu se Miroslav Kalousek vyjádřil k dopisu, v němž ministr financí Andrej Babiš hrozí soudem svému premiérovi Bohuslavu Sobotkovi, pokud ten o něm nepřestane říkat, že existuje podezření, že se chtěl vyhnout placení daní.

„Myslím si, že pan ministr Babiš je poměrně směšný tímhle krokem, zvlášť když si uvědomíte, co on sám říká o ostatních. Pan Babiš by si měl uvědomit, že politik je veřejná osoba a jako taková musí mít jiný práh citlivosti. Zvlášť v případě výroků, které jsou pravdivé. Pokud by opravdu došlo na ten soud, taky bych si docela rád vzal lístek do první řady a vyslechl si, jak by to pan Babiš zdůvodňoval. Babiš je směšný,“ udeřil Kalousek.

Obul se i do Babišova nástupce na ministerstvu financí Ivana Pilného, který o svém stranickém šéfovi tvrdí, že je čistý a žádná podezření kolem jeho osoby nejsou.

„Pan Pilný se pravděpodobně stane prvním nevidomým této české vlády. I pan Komárek, což je poslanec hnutí ANO, ale kromě toho píše články, které připomínají redaktora Kojzara, napsal, že pan Pilný jde na ministerstvo proto, aby zabránil kriminalizaci Andreje Babiše,“ pálil dál Kalousek.

Pokud by premiér Sobotka skutečně stál o nezávislého ministra financí, musel by správou resortu pověřit kohokoli mimo hnutí ANO. Pakliže to neučinil, je to premiérova věc. Kdyby byl premiérem Kalousek, prý by nikdy nejmenoval do křesla ministra financí s takovýmto gigantickým střetem zájmů. Jestliže byl Andrej Babiš jmenován ministrem financí a podržen koalicí, pak platí, že ČSSD, ANO a KDU-ČSL nesou společnou politickou odpovědnost za nejasnosti kolem Andreje Babiše.

Ve druhé polovině rozhovoru začal vysvětlovat, jak to bylo se zákonem o korunových dluhopisech. Ten platí od roku 1993. Kalousek se ho jako ministr financí jal využít k vydání jednokorunových dluhopisů pro domácnosti. Jako ministr financí však nepočítal s tím, že tyto jednokorunové dluhopisy někteří „šizuňkové“ zneužijí, a už vůbec se prý nedalo předpokládat, že jeden z těch největších „šizuňků“ se stane ministrem financí.

Jako ministr financí prý ještě věřil, že na sporné případy si posvítí finanční správa. To se však nestalo v okamžiku, kdy začala finanční správa spadat pod jednoho z těchto „šizuňků“ a už nevyšetřovala. „A když je mi tady podsouváno, že jsem to nepředvídal, tak já se musím ohradit, protože já nemám zločinecký mozek, takže mě to nemohlo napadnout,“ bránil se exministr financí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

19:43 Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

V České televizi vystoupil k dění ve Spojených státech komentátor a publicista Jefim Fištejn. Kromě …