Kalousek zaútočil na hokejového brankáře. Byl to gól? Podívejte se

15.01.2020 8:21

Někdejší úspěšný hokejový brankář a poslanec za hnutí ANO Milan Hnilička jako předseda Národní sportovní agentury (NSA) oznámil, že agentura chce víc peněz pro sport. Za pět let by podle něj mohl mít sport v České republice rozpočet až 20 miliard korun. „Připravíme pravidla, aby bylo jasné, kam jdou,“ uvedl Hnilička v rozhovoru pro iROZHLAS.cz. Na jeho cíle reagoval na sociální síti předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek a připojil výzvu k neobyčejnému kroku.

Kalousek zaútočil na hokejového brankáře. Byl to gól? Podívejte se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Hnilička
reklama

Národní sportovní agentura by podle Hniličkových slov také zároveň ráda zjednodušila systém dotací pro kluby a spolky. „Zjednodušení vyplácení dotací by měly umožnit digitalizace a vznik rejstříku,“ vysvětluje předseda NSA s tím, že hlavním cílem agentury je získat pro český sport více prostředků. „Současný stav, kdy je v rozpočtu na rok 2020 pro sport zhruba osm miliard korun, není dostačující,“ dodává.

Nerozumí prý tomu, proč tak obrovský fenomén, jako je sport, má polovinu rozpočtu kultury. „Je to naprosto stejný fenomén pro Českou republiku, týká se každého z nás, ať už je to v oblasti zdraví, nebo propagace v zahraničí. Budeme se snažit propagovat sport dál. Abychom mohli ve sportu něco udělat, tak potřebujeme vyšší rozpočet. Připravíme taková pravidla, aby bylo jasné, kam ty peníze jdou,“ popisuje Hnilička své záměry. Podle NSA by sport měl mít v roce 2025 rozpočet zhruba 20 miliard. Většina peněz by měla jít na investice.

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek však Hniličku varuje, ať na kulturu nesahá. „Pane předsedo Národní sportovní agentury Milane Hniličko, spolu s vámi se domnívám, že sport by měl mít větší veřejnou podporu. Kulturu ale nechte, prosím, na pokoji, ta je také podfinancována,“ zdůraznil ve svém tweetu.

A dodal: „Vážně Vás začnu brát, až když řeknete, že chcete pro sport dotace určené Agrofertu. To by dávalo smysl. Na to ale nemáte.“

Velkou pozornost chce Národní sportovní agentura také věnovat sportu ve školách anebo také práci s trenéry.

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

18:41 Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

Bývalý premiér Jiří Paroubek se tvrdě opřel do filozofa, disidenta a chartisty Daniela Kroupy, který…