Kandidát SPD čile obchoduje s Rozhlasem i veřejnoprávní ČT. Našli jsme miliony a miliony

24.07.2018 19:55 | Zprávy

Bývalý generální ředitel Vězeňské služby ČR a aktuální šéf jedné z největších bezpečnostních agentur v Česku, agentury Indus, Luděk Kula kandiduje v podzimních volbách do Senátu v barvách SPD Tomia Okamury. Zatímco předseda Okamura má, jak je dobře známo, s českými veřejnoprávními médii „velký problém“ a nemá je rád, Kula s nimi dělá byznys.

Kandidát SPD čile obchoduje s Rozhlasem i veřejnoprávní ČT. Našli jsme miliony a miliony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura, respektive její předseda Tomio Okamura má, což je veřejně známo, problém s veřejnoprávními médii a nemá je rád. Česká televize ani rozhlas Okamuru nešetří. Jmenovat lze například mediální ostřelování, které musel Okamura (a nejen on) vydržet kvůli výrokům na adresu tábora v Letech u Písku, ve kterém za protektorátu prokazatelně trpěli Romové.

S pořadem 168 hodin reportérky Nory Fridrichové se Okamura nebaví vůbec a opakovaně jej označil za „podvodný“. V žaludku mu leží i případy, o kterých pořad informoval v souvislosti s ním před několika lety.

Luděk Kula, bývalý generální ředitel Vězeňské služby ČR, který by se za SPD na podzim rád dostal do Senátu (přečtěte si rozhovor, který s ním ParlamentníListy.cz publikovaly), ale s Českou televizí ani s Rozhlasem problém zřejmě nemá, ostatně kandiduje za SPD jako nestraník. Dokonce s oběma veřejnoprávními kolosy dělá byznys, a to tak, že velmi čile.

V databázi projektu Hlídač státu, který monitoruje veřejnou sféru, lze najít řadu smluv, které má Kulova bezpečnostní agentura jak s Českým rozhlasem, tak i s Českou televizí, tedy s „pomyslnými soky“ velmi nepříznivě nakloněnými Okamurovu hnutí.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…