Trump patří k favoritům republikánských primárek; podle nového průzkumu veřejného mínění vede s podporou 17 procent voličů před někdejším floridským guvernérem Jebem Bushem, který má 14procentní podporu.
Donald Trump vyvolal vlnu negativních reakcí hned svým projevem v polovině června, v němž potvrdil, že bude příští rok kandidovat na amerického prezidenta. Během svého proslovu totiž obvinil Mexiko, že do USA posílá muže, kteří ve Spojených státech znásilňují ženy, a další zločince. "Dovážejí drogy, zatahují do země zločinnost, jsou to násilníci, domnívám se, že někteří z nich jsou dobří, ale mluvím s pohraniční stráží a ti mi říkají, co se k nám dostane za lidi," uvedl tehdy Trump. Dodal, že v případě svého vítězství ve volbách má v plánu na hranici s Mexikem postavit obří zeď.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp