Kandidát na ústavního soudce: Je možné obnovit proces s Klausem

17.04.2013 13:57 | Zprávy
autor: lze

Dnes se senátorům představili Zemanovi kandidáti na ústavní soudce. K žádnému překvapení nedošlo; získali jednomyslnou podporu. Jednání výboru pro vzdělání a lidská práva se ale odmítli zúčastnit zástupci ODS, píše iDNES.cz.

Kandidát na ústavního soudce: Je možné obnovit proces s Klausem
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman během návštěvy Bratislavy

Ti mají totiž problém se jménem Jaroslava Fenyka, bývalého zástupce nejvyšší státní zástupkyně a bývalého vojenského prokurátora. Během jednání zkritizoval novoroční amnestii prezidenta Klause. „Důvod současné amnestie jsem nepochopil,“ prohlásil a dodal, že premiér Nečas se měl před podpisem poradit s ministrem spravedlnosti.

Stíhat premiéra by bylo obtížné

Komunistu Homolku zajímalo, zda by bylo možné kvůli tomu premiéra trestně stíhat. Fenyk ale soudí, že odpovědnost nese celá vláda, a proto by bylo obtížné odhalit vinu Petra Nečase.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Proč by nemohla vzniknout jakákoliv neziskovka?

Ať si vznikají, když na to nebude přispívat stát. Podle mě ten by měl přispívat jen ty, co pomáhají třeba nemocným nebo v sociální oblasti, nebo třeba i zvířatům. Nevím tak, zda je potřeba nějaký zákon? Nestačí, když si stát prověří, komu peníze dá? Dělá to nyní? Nebo na to nemá nástroje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nepřijatelné. To snad vidí každý.“ Dohra Řezníčkovy hádky

12:12 „Nepřijatelné. To snad vidí každý.“ Dohra Řezníčkovy hádky

Ostrá výměna názorů mezi poslancem ANO Radkem Vondráčkem a moderátorem České televize Martinem Řezní…