Karanténa: Otročtí důchodci, zabednění vlastenci, nadává Šafr zastáncům Babiše. A padlo, že venkov nenávidí Pražáky jako Židy a chce je nechat vychcípat

30.03.2020 11:05

Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr se domnívá, že prodlužování nouzového stavu je už neúnosné, neboť nás ohrožuje více než koronavirus.

Karanténa: Otročtí důchodci, zabednění vlastenci, nadává Šafr zastáncům Babiše. A padlo, že venkov nenávidí Pražáky jako Židy a chce je nechat vychcípat
Foto: Repro Youtube
Popisek: Šéfredaktor Fora24, Pavel Šafr

Nouzový stav měl původně trvat do 12. dubna, již nyní se však hovoří o tom, že se prodlouží o dalších 30 dní. „Ochromená společnost přijímá takové věštby s bezmocnou rezignací. Přitom další prodlužování plošné karantény může mít zcela fatální důsledky na celou společnost. Likviduje živnosti, paralyzuje služby, obírá lidi o peníze. Ekonomika se propadá do krize,“ poznamenal Šafr. 

Anketa

Vadí vám vládní nařízení, ať lidé během karantény nejezdí na chaty a chalupy?

9%
91%
hlasovalo: 25924 lidí

Hovoří o tom, jak je celé odvětví služeb naprosto ochromeno a prodloužení nouzového stavu může způsobit doslova tsunami bankrotů. „Nejpostiženější budou tisíce drobných živnostníků, kteří nikdy nic od státu nechtěli, a nejsou tudíž příjemci podpor. Tito lidé nejsou voliči populistické vládní strany miliardáře Babiše, a proto se o ně ani vládní politika ve skutečnosti moc nezajímá a jejich starosti ignoruje. To souvisí i s tím, že Babiš prodlouží nouzový stav bez mrknutí oka. Jeho cílem není společnost samostatných lidí, ale naopak společnost lidí závislých na státostraně. Jako to bylo před listopadem,“ obává se Šafr. 

 

„Již nyní je jasné, že důsledky dlouhodobé plošné karantény ohrožují společnost více než samotná epidemie. Krachy drobných firem, likvidace střední třídy a postupné omezování občanských svobod mohou srazit společnost na kolena. V české společnosti přitom stále přežívá služebná a otrocká mentalita armády socialistických důchodců a zabedněných rádoby vlastenců, kteří sní o tom, že hranice už zůstanou uzavřené, vláda bude vládnout dekrety a kritikům budou konečně zavřena ústa. Propad země do bídy jim zpočátku tolik vadit nebude, protože ho pár měsíců nerozeznají od normálního stavu a nevšimli si té bídy ani za socialismu. A hlavní hodnotou je pro ně porážka polistopadové éry, jejíž možnosti je urážely,“ dodal. 

Dle jeho slov se celá společnost potřebuje nadechnout a fungovat. Apeluje tak na zavedení inteligentní karantény. „Vláda v této věci bohužel selhává, a tak se zjevně nadále upíná k prodlužování nouzového stavu. Za její selhání máme platit všichni. A to si nesmíme nechat líbit,“ uzavřel.

Anketa

Obstála Evropská unie jako instituce v současné ,,koronakrizi"?

1%
99%
hlasovalo: 30582 lidí

Svůj komentář ke koronaviru připojil na serveru Forum24.cz také Ondřej Fér. „Iluzemi o mezilidské soudržnosti vyvolané epidemií koronaviru se lze opájet nanejvýš v uzavřených městských komunitách. Venkov už objevil kouzlo nenávisti a obrací ji proti ‚Pražákům‘ coby univerzálnímu viníkovi současného stavu věcí,“ poznamenal. 

„Z ‚Pražáků‘ se stává nový ‚Žid‘. Univerzální viník problémů, do kterých tuto zemi stejně jako mnoho jiných uvrhla epidemie koronaviru. Spoluobčané z venkova si stále častěji fotí, kolik aut s pražskou registrační značkou uvidí ve svém okolí. Všechny předsudky venkova proti městům sílí z pocitů nejistoty a ohrožení. ‚Pražák‘ se stal středobodem návodů na rychlé řešení krize. Sílí volání po uzavření měst,“ popisuje Fér.

Až se z epidemie koronaviru stane historie, přijde okamžik, kdy zase bude možné vyrazit na venkov. Přiznám se, že si nedokážu představit, jak svoje peníze nechávám například v penzionu, jehož úslužný majitel se teď vypisuje o tom, jak by ‚Pražáky nechal vychcípat‘. Vlastně se s takovým člověkem ani nechci dostat do jakéhokoliv kontaktu. Postavit most přes tuhle propast bude strašně těžké,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Režisérka: Lidé hájící tradiční manželství jsou často frustrovaní. Kdyby vydělávali více peněz, měli by méně předsudků

7:20 Režisérka: Lidé hájící tradiční manželství jsou často frustrovaní. Kdyby vydělávali více peněz, měli by méně předsudků

Mnoho lidí nepodporujících homosexuální manželství je frustrováno ze své životní situace. Kdyby vydě…