Halík podle Duky rozděluje veřejnost na ty vzdělané, chytré a na ty méně chytré, kteří zrovna nesdílejí jeho názory. On sám však podle svých slov respektuje každého v církvi a neštěpí ji. „Hlásím se k tomu jednoduchému lidu, který musí vždy platit i za chyby a selhání elit,“ uvedl Duka.
Oba muže pak také rozděluje názor na migraci. „Shodnu se tak s devadesáti procenty našich katolíků. Ani by mě ale nenapadlo kaceřovat ty, kdo mají jiný názor,“ považuje Duka své názory za většinové, u Halíkových názorů je tomu podle jeho slov však jinak.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?
Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová
Další články z rubriky
14:00 Vánoční Ivan Hoffman: Jednou za rok máme vzácnou příležitost zmlknout
Po celý rok máme všichni potřebu se k něčemu vyjadřovat, o Vánocích nám tedy Ivan Hoffman přeje hlav…
- 8:00 „Cenzory tu nechceme.“ Pět Evropanů se do USA nepodívá, včetně bývalého pohlavára EU
- 20:13 Kam kráčíš, Evropo? A Česko, jen nemorální přívěsek! Mašín se do nás obul
- 12:11 Klára Samková: Turek je na straně vítězů. Pavel by si to měl uvědomit
- 8:18 „Vystupme z NATO. Ať si Evropa nechá muslimy.“ Slavný herec udeřil na EU
- 4:40 Migranti pro ČR povinně. Je jasno, co Rakušan podepsal, hrozí Kotzian


