Karel Schwarzenberg se vyjádřil k věci Forejt

08.12.2016 11:40

Exministr zahraničí a bývalý předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke konci hradního ceremoniáře Jindřicha Forejta.

Karel Schwarzenberg se vyjádřil k věci Forejt
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

„Velice náhle skončil šéf hradního protokolu Jindřich Forejt. Neznám podrobnosti tohoto případu, nicméně pozorovateli zvenčí se zdá, že to souvisí s jistým videem, které kolovalo po Praze, a proto musel pan Forejt urychleně odejít z Hradu. Pan prezident ale dnes pravil, že se na Hradě osvědčil a že dle jeho názoru nic nebrání tomu, aby se stal velvyslancem ve Vatikánu,“ podotýká Schwarzenberg. 

Podle něj je však celá situace pozoruhodná. Je to prý stejné, jako kdyby někoho vyhodil z vlastní firmy, protože ji zostudil, a vzápětí by ho poslal jako svého zplnomocněnce nějakému svému příteli.

„Pochopitelné by bylo poslat ho svému nepříteli, ale přece jenom doufám, že pan prezident nehodlá vésti s Vatikánem a se Svatým otcem válku,“ konstatuje Schwarzenberg. Dle svých slov by také rád věděl, jaké úvahy za těmito podivnými postupy stojí.

Celý příspěvek Karla Schwarzenberga:
 
Velice náhle skončil šéf hradního protokolu Jindřich Forejt. Neznám podrobnosti tohoto případu, nicméně pozorovateli zvenčí se zdá, že to souvisí s jistým videem, které kolovalo po Praze, a proto musel pan Forejt urychleně odejít z Hradu.Pan prezident ale dnes pravil, že se na Hradě osvědčil a že dle jeho názoru nic nebrání tomu, aby se stal velvyslancem ve Vatikánu. 
Já si nemohu pomoci, a mluvím pouze o tom, co člověk zvenčí pozoruje, ale bylo by pozoruhodné, kdybych z mé firmy někoho vyhodil, protože můj podnik zostudil a vzápětí bych ho poslal jako mého zplnomocněnce nějakému svému příteli. Pochopitelné by bylo poslat ho svému nepříteli, ale přece jenom doufám, že pan prezident nehodlá vésti s Vatikánem a se Svatým otcem válku. 
Tak bych rád věděl, jaké úvahy za těmito podivnými postupy stojí…

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus, on jmenoval Romy!!! Šlachta si udělal nepřátele. Jde o sociální dávky

10:09 Hnus, on jmenoval Romy!!! Šlachta si udělal nepřátele. Jde o sociální dávky

Romea se důrazně vymezila proti bývalému elitnímu policistovi Robertu Šlachtovi, který v lednu 2021 …