Kraj chce podat žádosti o dotace do dvou výzev. Jedna se týká pouze obchvatů měst, druhá obecně oprav silnic. Do první z nich kraj zašle jihovýchodní obchvat Chebu. Stát by měl 390 milionů korun a jeho dodavatel už vzešel z veřejné soutěže.
"Další projekty jdou do výzvy, která byla vyhlášena v pátek. Nejdražší bude modernizace silnic v okolí Hroznětína za zhruba 435 milionů korun," uvedl náměstek ředitele Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje Roman Šťovíček.
Kromě Hroznětína bude kraj žádat ještě na modernizaci silnic Merklín - Pstruží za 78 milionů korun, rekonstrukci silnic Nejdek - Pernink za 120 milionů korun a dva ucelené balíky projektů, které zahrnují řadu menších stavebních opatření.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



