Kašpare Ovčáčku... Václav Moravec dovršil své dnešní vysílání vážnou výhrůžkou na Hrad

25. 6. 2017 20:10

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš v neděli odpoledne nedorazil do Otázek Václava Moravce a hradní mluvčí Jiří Ovčáček se ho zastal. Na sociální síti Twitter napsal, že tenhle pořad je jen ztrátou času. A nastala mela. Moravec si to totiž nedal líbit a kromě Babiše se pustil i do Ovčáčka, hradního mluvčího označil za „nedovzdělaného kašpara“.

Kašpare Ovčáčku... Václav Moravec dovršil své dnešní vysílání vážnou výhrůžkou na Hrad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátor pořadu OVM Václav Moravec

Václav Moravec si v neděli do Žižkovské věže pozval předsedu Pirátů Ivana Bartoše a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Ten svou účast v pořadu potvrdil a pár týdnů své rozhodnutí neměnil. Až najednou týden před vysíláním sdělil Moravcovi, že do studia nedorazí. Prý kvůli nemoci v rodině. Václav Moravec této situace využil k tomu, že připomněl, kde všude Andrej Babiš za posledních pár dní byl.

Šéf hnutí ANO navštívil Moravskoslezský kraj a tu i onde se jal představovat svou novou knihu vizí pro rok 2035. „Prezentoval svoji knihu kupříkladu v Bohumíně, v Písku, v Prachaticích, v Praze a dalších místech České republiky. V sobotu pak prezentoval svou knihu v Kutné Hoře, nenechal si ujít Memorial Air Show v Roudnici nad Labem a stihl zajet i do středočeského Kladna na Středočeské pivní slavnosti. Od úterý do nedělního dopoledne pak publikoval 40 příspěvků na Facebooku,“ obul se moderátor do bývalého ministra financí ve vládě Bohuslava Sobotky.

Anketa

Doporučujete ČSSD, aby podpořila v prezidentských volbách Zemana?

86%
14%
hlasovalo: 7915 lidí

„Děkuju, že jste přišel alespoň vy,“ obrátil se pak Moravec na Bartoše.

Tím mohlo všechno skončit, jenže na sociální síti Twitter se k Moravcově kanonádě vyjádřil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. „Do OVM ČST Praha už dávno nechodíme a chodit nebudeme. Je to monotematická přehlídka ztraceného času,“ rýpl si podřízený prezidenta Zemana. A nastala mela. Václav Moravec totiž Ovčáčkovi odpověděl. „Však vás nikdo nezve,“ vrátil ránu zaměstnanec České televize.

 

 

Tím ovšem zdaleka neskončil. Jednomu z občanů v diskusi vzkázal, že má výhodu, pokud cítí stud, který mu nedovoluje vyjadřovat se tak, jak se vyjadřuje Ovčáček. „Z pohledu nedovzdělaného Ovčáčka je Vaší nevýhodou, že víte, co je stud. Ono se mu to však vrátí i s úroky,“ napsal Moravec a přidal smajlíka.

 

 

A to stále nebylo všechno. Prozradil totiž také, že na hradního mluvčího reagoval jen s odporem. „Udělal jsem to s odporem po dvou letech. Máte pravdu, že ignorování kašparů je jediná reakce.... Díky.“

 

 

Nakonec prozradil, že sledovanost nedělních Otázek Václava Moravce v posledních dvou letech roste. Jde prý o nejsledovanější pořad na ČT24.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vnucování migrantů do Česka: Připravme se na cokoliv, šokuje Babiš. A je zde důkaz, že je to vážné

11:29 Vnucování migrantů do Česka: Připravme se na cokoliv, šokuje Babiš. A je zde důkaz, že je to vážné

Překonat rozdělení Evropské unie kvótami, to je hlavní cíl, který si stanovil premiér Andrej Babiš v…