Katastrofa! Takto popisuje poslední rok dění na Ukrajině komentátor Kaiser

22. 12. 2014 17:30

Komentátor Daniel Kaiser v komentáři uveřejněném na serveru Echo24.cz ani trochu nešetří jak Ukrajinu, tak Západ, který podle jeho názoru leccos "zpackal". Na dnešní situaci nelze prý užít jiné slovo než "katastrofa".

Katastrofa! Takto popisuje poslední rok dění na Ukrajině komentátor Kaiser
Foto: plus.google.com
Popisek: Prezident Ukrajiny Petro Porošenko

"Dění na Ukrajině za poslední rok – od státního bankrotu přes válku ke státnímu bankrotu – se nedá nazvat jiným slovem než katastrofa, a bohužel silná slova si historici budou muset vyhradit i pro výkon těch politiků na Západě, kteří měli Ukrajinu v gesci," píše komentátor. Co ho vede k tak nelichotivému hodnocení?

Ukrajinci doufali v peníze, bylo jedno odkud

Prezident Petro Porošenko žádá další peníze od Mezinárodního měnového fondu, další 2,7 miliard dolarů ke 4,6 miliardám, které už Ukrajina obdržela na jaře. Z těchto peněz bude financovat armádu bojující se separatisty na jihovýchodě země. Boj stojí miliony každý den. Na počátku všeho bylo odmítnutí podepsat Asociační dohodu s EU, kterou vyslovil někdejší ukrajinský prezident Viktor Janukovyč.

I Janukovyč přitom žádal o peníze. Kdyby mu je Evropská unie poskytla, prezident by pravděpodobně zůstal u moci, ale byl by zavázán Západu, pročež by musel vypsat svobodné volby, až by mu skončil mandát v březnu 2015. Tady se ale pohybujeme v rámci alternativní historie, EU totiž nic takového neudělala.

"Komisař pro rozšíření Štefan Füle podle Spiegelu Ukrajincům, kteří vyděračsky, ale především zoufale doufali, že EU ruku v ruce s MMF jim stejné peníze poskytne v půjčkách, řekl něco posměšného v tom smyslu, jestli už mají propočítané škody i pro případ, že by na Ukrajinu dopadl meteorit. Angela Merkelová ještě v době, kdy Janukovyčovi šlo už jen o peníze na dřevo a bylo mu naprosto jedno, jestli přijdou ze Západu nebo z Východu, byla fixovaná na propuštění uvězněné političky Julie Tymošenkové," připomíná tehdejší situaci autor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

18:43 Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

Fotbalový šampionát se v Rusku neměl z mnoha důvodů konat. Touto větou vyšperkoval na závěr slavnost…