Katastrofická vize pro Německo 2020. Týká se muslimů a přišla z Bavorska

03.11.2015 19:47

Podle bavorského zákonodárce Uwe Brandla by mohlo v důsledku politiky Angely Merkelové žít v Německu do pěti let dvacet milionů muslimů. To by znamenalo čtyřnásobný nárůst oproti současnému stavu a zvýšení podílu muslimů v celkové německé populaci na celou čtvrtinu. Více informací přináší americký think tank Gatestone Institute.

Katastrofická vize pro Německo 2020. Týká se muslimů a přišla z Bavorska
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.

Prezident bavorského Sdružení obcí Uwe Brandl něco takového považuje za téměř hotovou věc. „Německo nyní směřuje k tomu, aby v naší zemi žilo za pět let 20 milionů muslimů. Takový nárůst muslimské populace představuje demografické změny epických rozměrů, které mohou Německo navždy změnit. A my jen sedíme a všemu tomu nečinně přihlížíme,“ uvedl Brandl s tím, že pokračování migrace stávajícím tempem zvýší nároky na německé daňové poplatníky a může vyvolat sociální nepokoje. „Čtyřčlenná rodina uprchlíků obdrží měsíčně 1200 eur plus ubytování a stravu. Potom se podívejte na rodinu nezaměstnaného muže, který třicet let pracoval a jeho nejbližší dostávají v podstatě jen drobné. Tito lidé se nás ptají, jestli to jako politici považujeme za spravedlivé,“ uvádí předseda sdružení.

Brandl také hovořil o elektronických zdravotních kartách, jež jsou poskytovány žadatelům o azyl a oni tak mohou čerpat stejné výhody jako rodilí Němci, kteří do systému zdravotního pojištění posílali peníze spoustu let. „Považovat něco takového za nefér přece nemá nic společného s rasismem a extremismem,“ cituje Brandla Gatestone Institute a poukazuje také na nedávno zveřejněnou zprávu německých zpravodajských služeb, podle které povede příliv milionů uprchlíků z muslimského světa ke zvýšení politické nestability v zemi. Jedním z nejhlasitějších kritiků přistěhovalecké politiky otevřených dveří Angely Merkelové je premiér Bavorska a člen CSU Horst Seehofer. „Jsem přesvědčen, že kancléřka zvolila pro Německo nesprávnou vizi. Je to omyl, který nám dá pořádně zabrat: Nevidím způsob, jak dát džina zpět do láhve,“ uvedl Seehofer.

V rozhovoru pro německý deník Bild dále poznamenal, že imigrace musí být omezena, jinak se s ní nebude Německo schopné vyrovnat. „Vážnost situace se každým dnem zhoršuje. Lidé nechtějí poslouchat nějaké chytré řeči, ale požadují akci,“ konstatoval Seehofer. Jak si všímá Gatestone Institute, tak názor postupně mění vicepremier Sigmar Gabriel a ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier, kteří ještě nedávno jakoukoli kritiku imigrační politiky Merkelové odmítali a samotné kritiky označovali za pravicové xenofoby. „Ve svém společném textu publikovaném v magazínu Spiegel však nyní připustili, že Německo nemůže každý rok integrovat do společnosti přes milion uprchlíků,“ píše americký think tank. Obdobný názor zastává také bavorský ministr financí Markus Söder. „Musíme stanovit pro uprchlíky jasné limity a kvóty. Nemůžeme zachránit celý svět. Je nutné vyslat jasný signál, že všichni přijet do Německa nemohou.“

Bývalý ministr vnitra Hans-Peter Friedrich (CSU) označuje imigrační politiku Merkelové jako „bezprecedentní politickou chybu“. Konstatuje, že hlavním úkolem každého politika je uvažovat v přítomnosti a činí rozhodnutí do budoucna. „My jsme nyní naprosto ztratili kontrolu nad událostmi. Je naprosto nezodpovědné nechat do země volně proudit desítky tisíc lidí, o kterých nevím, kolik z nich bojovalo za Islámský stát. Jsem přesvědčen, že žádná jiná země by své občany něčemu takovému nevystavila. Naprosto naivní jednání,“ cituje americký think tank vyjádření bývalého vysoce postaveného politika.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…