Kauza Rath? Naděje na zlepšení systému, píší Lidové noviny

18. 5. 2012 16:45

Šéfredaktor Lidových novin Dalibor Balšínek komentuje kauzu zadrženého Davida Ratha. Přestože na něj musíme stále pohlížet jako na nevinného, zdá se, že zde ještě existuje nezkorumpovaná policie a státní zástupci, kteří chtějí odhalovat korupci.

Kauza Rath? Naděje na zlepšení systému, píší Lidové noviny
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

V posledních letech narůstala podle Balšínka skepse občanů, jelikož měli pocit, že kmotři napojení na veškeré peníze jsou nedotknutelní. Zdálo se totiž, že jsou bezpečně propojeni s policií, státním zastupitelstvím, tajnými službami.

Bezskrupulózní narcistní demagog

„Kouzlo operace Rath je v tom, že se vyšetřování podařilo utajit, že vypadlo ze systému kontroly kmotrů, že existují státní zástupci jako Lenka Bradáčová, že jsou stále policisté, kteří informace neprodávají, a hlavně že o ničem nevěděly centrály všech stupňů v Praze,“ píše optimisticky Balšínek.

„Na Davida Ratha se stále musíme dívat jako na nevinného, veřejnost ale dostala naději, že společnost, ve které žije, není v tak bezvýchodné situaci a že nemusí snášet bezskrupulózní narcistní demagogy s poruchou osobnosti,“ pokračuje šéfredaktor LN s tím, že Rath ale nesmí být poslední, jinak by šlo pouze o drobný výpadek v kmotrovském systému.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …