Kauza „muž v hnědé bundě“: Milan Chovanec se kategoricky vyjádřil

22.02.2016 11:27

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se dnes na tiskové konferenci vyjádřil k demonstracím, které se konaly 6. 2. 2016 v Praze. Ten den došlo ke střetům mezi odpůrci a příznivci migrace. Policie slíbila veřejnosti, že události tohoto dne a postup policie prošetří. Šlo o trojstupňovou kontrolu činnosti.

Kauza „muž v hnědé bundě“: Milan Chovanec se kategoricky vyjádřil
Foto: Rudolf Komár
Popisek: Příznivci SPD na Václavském náměstí

Ředitel krajského policejního ředitelství Praha Miloš Trojánek se mimo jiné úvodem věnoval muži, který vešel do budovy ministerstva vnitra a následně vhodil rohožku do davu. Podle něj bezpečnostní režim budovy začíná až v zádveří. Následně obhajoval práci policie, která proti agresivním demonstrantům zasáhla.

„Bezpečnostní opatření, které se týkalo zajištění klidu a pořádku v souvislosti s demonstrací, se týkalo největšího stupně opatření. Jednalo se celkem o osm nahlášených demonstrací. Při průběhu těch demonstrací došlo ke sloučení některých těch pochodů a demonstrací,“ podotkl Trojánek. Podle něj bylo nasazeno kolem tisícovky policistů. „Došlo k desítkám protiprávních jednání,“ dodal také.

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) si ve své řeči postěžoval na nepřítomnost ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) a předsedy Unie bezpečnostních sborů Jiřího Vítka, které podle svých slov na tiskovou konferenci pozval. Vítek zveřejnil na svém webu v den demonstrace video, v němž upozorňoval na cílenou provokaci policistů proti demonstrujícím.

„To video bylo vytvořeno proto, aby pošpinilo dobré jméno České republiky. Kdyby byla pravda, že se policie takto chová, tak by to samozřejmě znamenalo konec ministra vnitra i policejního prezidenta. Je zjevné, že policie v době, kdy zasahovala, udělala maximum,“ uvedl s tím, že žádá všechny veřejně činné osoby, aby už příště nedělaly rychlé soudy. 

Prošetřována byla i situace ohledně napadení přenosového vozu Českého rozhlasu. „Udělali jsme maximum pro to, abychom našli onoho policistu, který odmítl pomoci, ale nepovedlo se,“ sdělil Chovanec. „Chtěl bych vyzvat onoho policistu, aby se ozval a očistil tak jméno celého sboru,“ dodal a pochválil následně policejní sbor, který dle něj zasáhl v největší demonstraci za posledních dvacet let. 

„Stojím za prací policie,“ podpořil Chovance také policejní prezident Tomáš Tuhý. Ten se vyjádřil také k muži v hnědé bundě, který byl několik dní „tajemným“. Později se ukázalo, že byl policistou v civilu a za svůj zásah bude dokonce oceněn. „Tento člověk byl součástí bezpečnostních opatření,“ uvedl Tuhý. Původní spiklenecké teorie hovořily o tom, že se jedná o policejního provokatéra řídícího akci. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman: Není to Pehe, ale „to Pche“. Nepřipustím český Majdan. Demonstrace? Zneužívání dětí! Okamura mě přestává bavit

7:35 Zeman: Není to Pehe, ale „to Pche“. Nepřipustím český Majdan. Demonstrace? Zneužívání dětí! Okamura mě přestává bavit

Prezident Miloš Zeman poskytl velký rozhovor čtvrteční MF Dnes. Zatímco v jeho první části se věnova…