Kavárna se řezala: Tys nevolil Karla! Skřípání zuby. A také slova o Zemanovi

12.02.2020 15:54 | Zprávy

Erik Tabery prozradil svému Twitteru, co je jeho noční můrou. Nebudeme napínat, zlým snem šéfredaktora Respektu je volební klání Donald Trump – Bernie Sanders v USA. A jak už to na sociálních sítích bývá, vzbudil jeho příspěvek zuřivou debatu, do které dorazil výkvět liberální levice – Petr Bittner, Jan Moláček, Apolena Rychlíková nebo Matěj Hollan. Svého šéfa nakonec přispěchala bránit i jedna z redaktorek Respektu.

Kavárna se řezala: Tys nevolil Karla! Skřípání zuby. A také slova o Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Havlova knihovna hostila debatu šéfredaktorů Erika Taberyho a Jakuba Patočky na téma jak očistit demokracii. Plno bylo, rozhřešení nepřišlo

„Jistě, je ještě příliš brzy, ale jestli si umím představit nějakou noční můru, tak střet Trump vs. Sanders,“ vyznal se Tabery.

Jeho dilematu se podivil Petr Bittner, dopisovatel Deníku Referendum. Toho by naopak takový souboj velmi zajímal. „Právě ze strany centristů a pravicových liberálů,“ vyznal se. Bittner, který se kdysi prohlásil za „kulturního liberála“, k tomu dodal: „Já jsem v české volbě proti fašismu volil pravicového liberála bez zaváhání. Byl by na to ale spoleh i na druhé straně, kdyby proti fašistovi stál socialista?“

Z pozdější diskuse vyplynulo, že pravicovým liberálem byl míněn Karel Schwarzenberg, a fašismem tedy Miloš Zeman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Uráželi jste lidi. Oni měli pravdu. Teď se omluvte.“ Turek zúčtoval s Lipavským

13:30 „Uráželi jste lidi. Oni měli pravdu. Teď se omluvte.“ Turek zúčtoval s Lipavským

V nedělní Partii Terezie Tománkové se střetli ministr zahraničí Jan Lipavský (nestr. za ODS) a europ…