Kdo je Tomáš Portlík, primátorův muž z Prahy 9?

31.01.2012 9:06

V pondělí si zvolila pražská ODS nové vedení. Jejím předsedou se stal primátor Bohuslav Svoboda, místopředsedy pak náměstek ministra financí Zdeněk Zajíček, poslanec Marek Benda a komunální politici Pavel Horálek, Ondřej Pecha a Tomáš Portlík. A právě na posledně jmenovaného zaměřily ParlamentníListy.cz svou pozornost.

Kdo je Tomáš Portlík, primátorův muž z Prahy 9?
Foto: archiv redakce
Popisek: Tomáš Portlík, 1.zástupce starosty MČ Praha 9
reklama

Na pondělním večerním regionálním sněmu pražské ODS chtěl její nový předseda a současný primátor Bohuslav Svoboda prosadit i volbu celého předsednictva (psali jsme ZDE). Pro účastníky to byl krok pochopitelný, neboť pražská politika se podle mnohých tvrzení nedělá v rukavičkách a čerstvý předseda potřebuje mít stoprocentně krytá záda při své výpravě za obrodou pražské ODS.

Jedním ze členů Svobodova týmu se stal zástupce starosty Prahy 9 Tomáš Portlík, který byl v pondělí místopředsedou pražského regionu zvolen.

Oba pánové se podle informací ParlamentníchListů.cz seznámili před komunálními volbami 2010 a od té doby byli neustále v kontaktu. Kromě toho, že si zmínění dva volení zastupitelé podle vlastních slov navzájem sedli, má tato primátorova volba zřejmě i  pragmatické zdůvodnění.

"Chce-li totiž Svoboda dělat novou ODS, mělo by to být s novými lidmi," řekli ParlamentnímListům.cz někteří členové pražských občanských demokratů.

Proč právě Portlík?

V případě Tomáše Portlíka se sice jedná o neokoukaného politika přicházejícího z regionu, i přesto podle našich informací není v pražské politice bez vlivu. Primátorovu důvěru si údajně získal především svou prací na přípravě Svobodova předvánočního vítězství na magistrátu (o rozpadu tehdejší koalice ODS a ČSSD čtěte ZDE).

Nezanedbatelnou roli může hrát i Portlíkova mateřská městská část, která se doposud nezapletla do žádných skandálů spojených s minulým vedením.

Ani sám Portlík nenechal podle informací ParlamentníchListů.cz své zvolení do předsednictva pražské ODS na náhodě.

"Jelikož se v pražské politice pohybuje od svých osmnácti let, tak již ví, za jakou nitku zatahat a na jaké dveře zaklepat, aby získal potřebnou podporu," řekl redakci jeden z účastníků volby nového vedení partaje.

Takovým příkladem je mimo jiné i dlouhodobá spolupráce mezi ODS Praha 9 a Praha 15, jejímž vyústěním byla skutečnost, že současný starosta městské části Praha 15 a bývalý pražský radní Pavel Klega přenechal své místopředsednické místo pravě Tomáši Portlíkovi.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

20:44 Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

„Přišel mi dopis smrti od České televize,“ píše na své facebookovém profilu novinářka Barbora Koukal…