Kdo nepracoval, šup a byl tam. Jindřich Šídlo nařezal českým politikům za jejich chování k Romům

25.08.2020 16:06 | Zprávy
autor: jma

Komentátor serveru Seznam Zprávy Jindřich Šídlo prý nebyl překvapen, že se objevily rasistické reakce na bohumínský požár bytového domu, při němž zemřelo celkem jedenáct lidí. „Ty reakce mě nepřekvapily, a dokonce jsem jich i čekal víc,“ prohlásil s tím, že kromě ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) se proti tomu vrcholní politici nevymezili. „Bohužel už jsem si ale zvykl a od těch politiků to ani nečekám. Vždyť ani premiér, prezident a většina politiků nijak nevzpomněli na památku romského holokaustu 2. srpna,“ připomněl Šídlo.

Kdo nepracoval, šup a byl tam. Jindřich Šídlo nařezal českým politikům za jejich chování k Romům
Foto: Repro ČT24
Popisek: Šéfreportér SeznamZpráv Jindřich Šídlo

Jindřich Šídlo v rozhovoru na Českém rozhlasu komentoval rasistický článek serveru VlasteneckéNoviny.cz o požáru v panelovém domě v Bohumíně a některé další rasistické komentáře na Twitteru.

„Ty reakce mě nepřekvapily, a dokonce jsem jich i čekal víc. Podle mě byla správná reakce ministra vnitra Jana Hamáčka, který odsoudil ten ohavný text na Vlasteneckých novinách s tím, že věc ihned začne řešit policie,“ řekl Šídlo s tím, že by ale i od ostatních politických lídrů čekal nějakou reakci a jasné odsouzení takového rasismu.

„Bohužel už jsem si ale zvykl a od těch politiků to ani nečekám. Vždyť ani premiér, prezident a většina politiků nijak nevzpomněla na památku romského holokaustu 2. srpna,“ připomněl Šídlo a dodal, že Tomio Okamura, který zpochybňuje romský holokaust, je navíc místopředsedou Sněmovny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Uvázat Pavla na řetěz. Holec má výzvu pro Babiše

15:39 Uvázat Pavla na řetěz. Holec má výzvu pro Babiše

Spor o účast prezidenta Petra Pavla na červencovém summitu NATO v Ankaře dál vyvolává silné emoce. P…