Kdo volí Zemana, není občan, píše Mitrofanov

04.01.2018 14:38

Komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov sepsal text, v němž se zamyslel nad tím, kde se vlastně berou voliči současného prezidenta Miloše Zemana.

Kdo volí Zemana, není občan, píše Mitrofanov
Foto: Twitter J. Ovčáčka
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Kde se vlastně berou voliči prezidenta Miloše Zemana? Komentátor Alexandr Mitrofanov sepsal pro server Novinky.cz text, v němž pravil, že voliče Miloše najdeme i v Praze. Mitrofanov se o nich dověděl v rozhovorech s kolegy, přáteli a známými.

Jedna třicetiletá žena chce odevzdat hlas Zemanovi, jelikož se domnívá, že je hodný. Jak na to přišla? Musí prý být hodný, když dal milost Jiřímu Kajínkovi. Další dáma chce Miloše Zemana volit, protože jiné kandidáty ani nezná, a vlastně je ani nechce poznat. O politiku se totiž nezajímá. Do třetice mezi voliče prezidenta Zemana patří i pán, který je přesvědčen, že Zeman spolu se stávajícím premiérem Andrejem Babišem (ANO) udělají v této zemi pořádek.

Celý komentář naleznete zde.

„Pestrá je paleta Zemanových voličů. Přesto mají společný rys. Jsou obyvateli, nejsou občany. Aby mě nikdo nechytal za slovo, v úředním slova smyslu občany samozřejmě jsou. Mají občanské průkazy a všechna práva, která stát zaručuje, včetně práva volebního. Jenže skutečným občanem, tedy zdrojem demokracie, může být jen člověk, který se o stav společnosti zajímá, snaží se pochopit, jak funguje, nevěří tlachům a lžím – a především nad sebou nestrpí vůdce, který o něm rozhoduje,“ napsal komentátor.

Mitrofanov doufá, že se na Hrad dostane demokrat. Jedním dechem však dodává, že je možná příliš optimistický. Pro začátek by mu stačilo, kdyby Miloš Zeman nevyhrál hned v prvním kole a v kole druhém by měl šanci vyhrát nějaký demokrat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

20:27 Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

Otevřel by trhy a na ministra zahraničí by povolal někoho zkušenějšího. Karel Krejza, poslanec občan…