Kdo volí Zemana, není občan, píše Mitrofanov

04.01.2018 14:38

Komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov sepsal text, v němž se zamyslel nad tím, kde se vlastně berou voliči současného prezidenta Miloše Zemana.

Kdo volí Zemana, není občan, píše Mitrofanov
Foto: Twitter J. Ovčáčka
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Kde se vlastně berou voliči prezidenta Miloše Zemana? Komentátor Alexandr Mitrofanov sepsal pro server Novinky.cz text, v němž pravil, že voliče Miloše najdeme i v Praze. Mitrofanov se o nich dověděl v rozhovorech s kolegy, přáteli a známými.

Jedna třicetiletá žena chce odevzdat hlas Zemanovi, jelikož se domnívá, že je hodný. Jak na to přišla? Musí prý být hodný, když dal milost Jiřímu Kajínkovi. Další dáma chce Miloše Zemana volit, protože jiné kandidáty ani nezná, a vlastně je ani nechce poznat. O politiku se totiž nezajímá. Do třetice mezi voliče prezidenta Zemana patří i pán, který je přesvědčen, že Zeman spolu se stávajícím premiérem Andrejem Babišem (ANO) udělají v této zemi pořádek.

Celý komentář naleznete zde.

„Pestrá je paleta Zemanových voličů. Přesto mají společný rys. Jsou obyvateli, nejsou občany. Aby mě nikdo nechytal za slovo, v úředním slova smyslu občany samozřejmě jsou. Mají občanské průkazy a všechna práva, která stát zaručuje, včetně práva volebního. Jenže skutečným občanem, tedy zdrojem demokracie, může být jen člověk, který se o stav společnosti zajímá, snaží se pochopit, jak funguje, nevěří tlachům a lžím – a především nad sebou nestrpí vůdce, který o něm rozhoduje,“ napsal komentátor.

Mitrofanov doufá, že se na Hrad dostane demokrat. Jedním dechem však dodává, že je možná příliš optimistický. Pro začátek by mu stačilo, kdyby Miloš Zeman nevyhrál hned v prvním kole a v kole druhém by měl šanci vyhrát nějaký demokrat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejdříve škodolibé poznámky, teď jedna omluva za druhou. Čižinský, Pekarová Adamová a další šířili lež a doplatili na to

19:55 Nejdříve škodolibé poznámky, teď jedna omluva za druhou. Čižinský, Pekarová Adamová a další šířili lež a doplatili na to

Některým poslancům přišla z e-mailu předsedy SPD Tomia Okamury speciální vánoční nabídka, že si prý …