Kdyby toto udělal Moravec v BBC... Češka z Londýna má jasno, jak by dopadl

26.10.2023 22:38 | Monitoring

Představitelka takzvané občanské žurnalistiky a lektorka online novinářských kurzů, které učí publicisty, jak pracovat s informacemi a zdroji, Jana Frank se v pořadu Aby bylo jasno rozhovořila o práci českých médií, která podle ní dávno neplní roli hlídače pravdy. „Mají hlídat politiky, kteří zrovna vládnou, ti jsou u moci, a ne hlídat opoziční politiky,“ zdůrazňovala.

Kdyby toto udělal Moravec v BBC... Češka z Londýna má jasno, jak by dopadl
Foto: Aby bylo jasno
Popisek: Jana Frank v pořadu Aby bylo jasno

Janu Frank představila moderátorka pořadu Jana Bobošíková jako českou publicistku, která dlouhodobě žije ve Velké Británii. Když viděla, jak jednostranně informují česká média o brexitu, založila web „Z Londýna“ a dnes informuje o situaci nejen v Londýně také na sociálních sítích. Jejím cílem prý je vystavět diskusi nad stavem české společnosti nejen z „exilu“.

Na sociálních sítích se občanská žurnalistka věnuje především nevyváženému informování v českých médiích, ta charakterizovala následujícími slovy: „Česká média mohou ještě dohánět ta západní, přestože si myslí, že jsou jako západní,“ míní.

Konkrétní kritiku vznesla na adresu televize veřejné služby. „Dost mi přijde vtipné, že Česká televize se stále dává jako příklad BBC, přičemž věci, které se dějí v České televizi, by se v BBC opravdu stát nemohly. A to i přesto, že BBC je také velmi kritizovaná ohledně vyváženosti a je na ni vyvíjen velký tlak z různých stran, jádro lidí, kteří jí věří, se čím dál více zmenšuje, tedy stejný problém jako u České televize.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč se bát Rusů? Kdo rozpoutal všechny války? Na Klárově se připomínala Osvětim i generál Svoboda

21:41 Proč se bát Rusů? Kdo rozpoutal všechny války? Na Klárově se připomínala Osvětim i generál Svoboda

„Nemělo by se zapomenout na hrdiny bojující za naši vlast. Jezdíme na veškeré pietní akty,“ sdělil j…