Když církve navrhnou, že na restituce počkají, lidovci budou pro

11.11.2013 19:42

KDU-ČSL už během své předvolební kampaně opakovala, že nehodlá nic měnit na církevních restitucích. Stejně tak hnutí ANO – to by se leda připojilo k ČSSD, pokud by revizi navrhla. Kdyby však revizi navrhly i samy církve, připojili by se i lidovci.

Když církve navrhnou, že na restituce počkají, lidovci budou pro
Foto: kdu.cz
Popisek: Marian Jurečka
reklama

Uvedl to 1. místopředseda Marian Jurečka, podle něhož se KDU-ČSL nebrání revizi církevních restitucí, pokud by církve samy navrhly, že počkají apod. Za restitucemi si však i nadále lidovci stojí. Sice by bylo lepší, kdyby byly provedeny v dobách růstu, ale to se nestalo. Zítra se proto bude Jurečka ptát Bohuslava Sobotky, proč ČSSD v době své vlády restituce nevyřešila – navíc když on sám byl ministrem financí.

ČSSD nyní revizi prosazuje, otázkou je, jak se k tomu postaví hnutí ANO. V pátek Andrej Babiš Jurečkovi deklaroval, že hnutí nehodlá otázku aktivně řešit a restituce otevírat. „Oni říkali, tedy všichni čtyři vyjednavači ANO, že je to pro ně uzavřené téma,“ uvedl Jurečka v Interview Daniely Drtinové.

Ukazuje se ale, že ČSSD téma otevřela. Nyní si lidovci počkají na úterní schůzku s představiteli sociálních demokratů a na další setkání s ANO.

Předseda hnutí Babiš totiž během pondělka řekl, že by církve mohly na restituce počkat. 1. místopředsedkyně Věra Jourová ale Jurečku posléze ujistila, že nešlo o žádný názorový obrat. Babiš přitom mluvil i o kroku České národní banky, který bude také mít vliv na restituce. „Hovořit o miliardách, jak hovořil Andrej Babiš, ale v tento moment není adekvátní,“ komentoval to lidovec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …