Když nesouhlasíš s islámem, tak vypadni. Další zásadní vyjádření Tomio Okamury k soužití s muslimy

27.01.2015 17:45

"Odmítám slova českých muslimů, kteří nás veřejně vyzývají: Odstěhujte se odsud, nelíbí-li se vám islám," hřímá šéf Úsvitu Tomio Okamura. "Ty, který nesouhlasíš s islámem – vypadni!" Tak prý píší čeští muslimové na Sharia for Czechia. Okamura však většinu energie věnuje apelu na občany, aby podpořili jeho Úsvit, který prý je ve sněmovně se svým programem přímé demokracie zcela osamocen.

Když nesouhlasíš s islámem, tak vypadni. Další zásadní vyjádření Tomio Okamury k soužití s muslimy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Tomio Okamura burcuje veřejnost i politiky. Tentokrát se základem jeho apelu stal text, který politik podle svých slov nalezl na webové stránce českých muslimů Sharia for Czechia (Šaría pro Českou republiku, sharia4czechia.com) a považuje jej za šokující. Na stránkách ParlamentníchListů tvrdí, že on a Úsvit jsou jedinou parlamentní stranou, která osamoceně bije na poplach – 'Islám do České republiky nepatří! Podpořte nás!“ zvolává.

Okamura cituje z muslimského webu takto: "Jestli se vám nelíbí, že v ČR existuje svoboda náboženského vyznání; jestli se vám nelíbí, že se někdo modlí v mešitě, či modlitebně, která stojí v souladu se stavebními předpisy; jestli se vám nelíbí, že se někdo obléká jinak než vy a dává tím třeba i veřejně najevo své náboženství; jestli se vám nelíbí, že muslimové jsou i etničtí Češi; jestli se vám nelíbí, že i čeští muslimové mají právo se podílet na věcech veřejných; jestli se vám nelíbí, že islám prostě už je součástí České republiky; jestli prostě ze zásady nechcete žít v jedné zemi s muslimy; tak vám nikdo nebrání se z této země nadobro odstěhovat, najdete-li někde nějaký svůj fašistický ráj, kde nejsou muslimové a kde se rozhoduje o tom, v co člověk smí a nesmí věřit.“

Tomio Okamura pochybuje o tom, zda takový text je ještě legální. "Je normální vyhánět Čechy z jejich vlastní země na základě jejich nesouhlasu s něčím cizím a navíc takovým, jako je extrémní islám? Je normální vyzývat a takovým způsobem vyhrožovat?“

Celý článek Tomio Okamury ZDE.

Politik slibuje veřejnosti, že v souladu s programem Úsvitu bude údajně neúnavně bojovat proti islamizaci Evropy. Zároveň se obrací na občany s tím, aby se už konečně naštvali a zároveň podpořili hnutí ve volbách. "Jsme s našimi názory totiž v Parlamentu zcela osamoceni, ale většině českých voličů je to evidentně jedno. Brzy ale může být již zcela pozdě,“ domnívá se Okamura.

"Trvám na tom, aby všichni, kdo chtějí žít s námi v naší krásné zemi, dodržovali naše pravidla. Ostentativní vymezování není správnou cestou k pokojnému a mírovému soužití. Ne Češi, ale přistěhovalci se musí přizpůsobit,“ napsal s tím, že naopak ti cizinci, kteří zde nejsou spokojení, mohou odejít.

Bez podpory voličů, tvrdí Okamura, se nic nezmění

Tomio Okamura se pak ohrazuje proti tomu, že by snad byl xenofob či rasista. Dělí prý lidi pouze na slušné a neslušné.

"A co je xenofobní na tom, že mám strach z radikálního islámu a odmítám jeho pronikání do České republiky? Nebo že odmítám miliony ekonomických imigrantů, což nám reálně hrozí v souvislosti s krizí na Ukrajině či v afrických zemích, jelikož pro mě je na prvním místě práce pro naše občany a zachování českého a moravského charakteru naší země, země, kterou po staletí budovali moji a vaši předci?“ Za úsměvnou pak označuje nálepku populisty, která mu byla přidělena.

Tomio Okamura skutečně ve svém textu burcuje a bije na poplach a neváhá přitom tvrdě kritizovat vládu Bohuslava Sobotky. "Vláda ČSSD, ANO, KDU-ČSL je již téměř rok u moci a zatím jsme svědky velmi drahého líbivého marketingu a populistických slibů. A já vám již nyní říkám, až se za další rok podíváte do svých peněženek – to už bude vláda u moci celé dva roky – nebudete tam mít ani víc, ani nebude líp,“ píše mimo jiné.

Své hnutí Úsvit a program přímé demokracie pak Okamura prohlašuje za nejlepší a slibuje, že bude pokračovat v jeho plnění. "Bez skutečně masové podpory vás občanů to ale půjde velmi obtížně – proto agitujte mezi lidmi, mluvte kolem sebe o potřebných změnách, co navrhujeme.“

V závěru agituje k rozhýbání "spodních vrstev“, nabádá k naštvání se a apeluje na mlčící většinu. Bez ní prý změna nepřijde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…