Když se po hádce s Václavem Moravcem a Laudátem z TOPky zhasly kamery, věc pokračovala, odhaluje Martin Komárek

19.09.2016 18:11 | Zprávy

Že je poslanec ANO Martin Komárek „morální bankrotář?“ Ne, je na sebe hrdý. „Mě hrozně bavilo, že jsem Laudáta vytočil víc než on mě, protože on mi spílal ještě celou cestu výtahem z vyškovské věže před svědky a já jsem z toho měl velikou legraci,“ popsal dohru názorové výměny s poslancem TOP 09 Františkem Laudátem v Otázkách Václava Moravce pro ParlamentníListy.cz Komárek. „Vůbec jsem se nezměnil. Málokdy jsem na sebe hrdý, protože jsem velice sebekritický, ale jestli jsem na něco trošku hrdý, tak že jsem v té šílené sněmovně, která vytváří takové kreatury, jako je Laudát… Teď to nemyslím zle, tak řekněme stvořeníčka,“ dodal. Na adresu moderátora, se kterým se dostal do střetu kvůli kodexu ČT, pak uvedl: „Václav Moravec je skutečně profesionál. Myslím si, že se choval férově.“

Když se po hádce s Václavem Moravcem a Laudátem z TOPky zhasly kamery, věc pokračovala, odhaluje Martin Komárek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec za hnutí ANO Martin Komárek

Kvality moderátora ocenil poslanec ANO Martin Komárek, a to i když se v průběhu nedělních Otázek dostal s Moravcem do poměrně prekérní debaty. „Řekl bych, že to byla vina obou. Obdivoval jsem skutečně, jak je Václav Moravec, který má řadu různých hostů, dobře připravený,“ podotkl poslanec. V souvislosti s možnostmi pro podnikání totiž přišla v Otázkách řeč i na etický kodex ČT. Komárek Moravcovi vyčetl, že ČT si etický kodex připravuje sama, jenže Moravec se okamžitě začal bránit, že je schvalován Poslaneckou sněmovnou. Tvrzení poslance, který je předsedou volebního výboru, jenž má na starosti mediální problematiku, si pak řada diváků vyložila mírně řečeno jako neznalost. Komárek názor nezměnil: „Schvalovat a zasahovat je něco jiného. My kodex nemůžeme přepsat a televizi ho nadiktovat. Jsem přesvědčený o tom, že můj výklad je správný, i když je možné, že jsme měli v tomto případě pravdu oba dva, protože Václav Moravec měl na mysli možná to, že kodex bez sněmovny nemůže být platný, a já, že sněmovna nemůže nadiktovat televizi, co si do něj napíše. A na tom trvám. Nemůžeme nadiktovat, zda Moravec může mít firmu nebo nesmí. U nás je skutečně televize z tohoto hlediska nezávislá,“ vysvětlil pro ParlamentníListy.cz.

Komárek: Za současného stavu sněmovna nemůže měnit kodex sama od sebe

Komárek připustil, že je ale možné změnit zákon. „Pokud změníme televizní zákon tak, aby z ní kodex vypadl… Na to samozřejmě sněmovna právo má. Když to vezmete ad absurdum, sněmovna může televizi zrušit. Ale trvám na tom, že za současného stavu sněmovna nemůže měnit kodex sama od sebe, aniž změní zákon. Když to beru zpětně, je možné, že měl pravdu i Václav Moravec, ale já na té pravdě, kterou jsem vám teď vysvětlil, trvám,“ doplnil Komárek. Připomenout můžeme, že finále této názorové výměny o tom, kdo tedy má poslední slovo u kodexu ČT, vypadalo takto: „Vy se mi za toto tvrzení ještě budete omlouvat, pane poslanče,“ řekl Václav Moravec. „A nebudu,“ reagoval Komárek. „A budete,“ vrátil mu to Moravec.

Jsem hrdý na to, že jsem vydržel v šílené sněmovně, která vytváří takové kreatury

Hlavním tématem této části debaty byl zákon o střetu zájmů. Proti Komárkovi usedl v Otázkách František Laudát z TOP 09, který mimo jiné označil Babišova poslance za „morálního bankrotáře“ a vytkl mu i to, že se dost změnil. „Mě hrozně bavilo, že jsem Laudáta vytočil víc než on mě, protože on mi spílal ještě celou cestu výtahem z vyškovské věže před svědky a já jsem z toho měl velikou legraci,“ popsal dohru názorové výměny Komárek. „Vůbec jsem se nezměnil. Málokdy jsem na sebe hrdý, protože jsem velice sebekritický, ale jestli jsem na něco trošku hrdý, tak že jsem v té šílené sněmovně, která vytváří takové kreatury, jako je Laudát… Teď to nemyslím zle, tak řekněme stvořeníčka… Člověk se v politice otrká a musí být ostřejší, to jinak nejde. Já jsem ale také psal hodně ostře a ve svých komentářích jsem se nebál používat silnější, byť slušné výrazivo i o vysoce postavených politicích,“ doplnil, což ilustroval i na výtkách, které si vysloužil například i v jedné z knih prezidenta Miloše Zemana. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že by se hnuly ledy? Bývalý Obamův muž uznal, že vláda USA končí. Starý pořádek také

9:52 Že by se hnuly ledy? Bývalý Obamův muž uznal, že vláda USA končí. Starý pořádek také

Prakticky v každém projevu Vladimira Putina i Si Ťin-pchinga se objevuje přání vytvořit tzv. multipo…