Kiska odchází z politiky. Mafiáni budou plakat, komentoval to poslanec Blaha

28.06.2020 16:40

Někdejší slovenský prezident Andrej Kiska zůstane předsedou vládní strany Za lidi jen do 8. srpna. Svůj post nebude obhajovat. Čeká ho totiž další operace. Kiska v politice skončí.

Kiska odchází z politiky. Mafiáni budou plakat, komentoval to poslanec Blaha
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Slovenska Andrej Kiska
reklama

„Čeká mě další operace. Sněm si zvolí nové vedení,“ nadepsal Kiska své prohlášení uveřejněné na sociální síti Facebook.

Poté zdůraznil, že svět čelí nečekaným výzvám, především v podobě koronaviru, a nikdo neví, co všechno s sebou tento virus ještě může přinést.

Jenže Kiska prý svou vlastní budoucnost zná. Po operaci srdce, kterou absolvoval v loňském roce, ho teď v pondělí čeká odstranění části ploténky. Podle svých slov dělal vše pro to, aby k tomu nemuselo dojít, ale nakonec se operaci nedá vyhnout. Platí prý daň za tisíce kilometrů, které projel autem. Ani jeho srdce stále není zcela v pořádku. Občas se divoce rozeběhne a zpomalí ho až jen léky.

Celkový zdravotní stav prý tedy Kiskovi nedovoluje pokračovat v politice.

Stranu Za lidi je ale nadále ochoten plně podporovat, protože věří, že v současné vládní koalici může posunout Slovensko kupředu, byť to podle jeho názoru nebude snadné, protože dosavadní koalice si musí vyřešit věci, které Kiska považuje za důležité.

Slovenskou politikou momentálně hýbe plagiátorský skandál. Předseda slovenského parlamentu a šéf strany Sme rodina Boris Kolár čelí výzvám k odstoupení za to, že opisoval při tvorbě své diplomové práce. Tu psal před pět lety. Kolár tvrdí, že částečně opisoval, ale ne víc než jiní lidé. Z postu předsedy parlamentu odstoupit odmítá. Strana Za lidi Andreje Kisky ho k odstoupení vyzvala opakovaně. 

Slovenský opoziční poslanec Luboš Blaha (Smer-SD) taktéž na sociální síti Facebook napsal, že Kiskův odchod z politiky nepochybně rozpláče všechny mafiány na Slovensku, protože z veřejného života zmizí jejich největší vzor.

Jedním dechem však dodal, že Kiskovi příznivci plakat nemusejí.

„(Kiska) Nadále zůstane spojkou mezi americkou ambasádou a svými poskoky ve vládě a v parlamentu, jako jsou Šeliga či Remišová. A nadále bude zrazovat Slovensko a škodit Slovákům,“ napsal Blaha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pět let po smrti Miloslava Ransdorfa: Míla utínal fakty hřebínek navoněné bídě pravdolásky, vzpomíná kolega

18:41 Pět let po smrti Miloslava Ransdorfa: Míla utínal fakty hřebínek navoněné bídě pravdolásky, vzpomíná kolega

Někdejší místopředseda KSČM Josef Skála vzpomíná na Miloslava Ransdorfa. Dlouholetý europoslanec, al…