Kiska vykládal v televizi, kolik bere Václav Klaus za přednášku. Úplný nesmysl, reaguje Institut

09.04.2019 8:23

Slovenský prezident Andrej Kiska v minulých dnech vypustil informaci, že exprezident Václav Klaus dostává za přednášku až sedmdesát tisíc eur. Mluvčí Institutu Václava Klause se však informaci směje a udává, že suma je hodně přemrštěná. Píše o tom server iDnes.cz.

Kiska vykládal v televizi, kolik bere Václav Klaus za přednášku. Úplný nesmysl, reaguje Institut
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Slovenska Andrej Kiska
reklama

Kiska Klausovu odměnu zmínil v pořadu TV Markíza, kde se jej moderátor ptal na KTAG a účtování své kampaně. „Vy jste říkal, že bylo úplně v pořádku, že jste přes KTAG účtoval svoji kampaň, protože jste popularizoval svoje jméno, což měl v budoucnosti přinést firmě výnosy na základě toho, že byste přenášel a vydával knížky,“ uvedl moderátor pořadu Michal Kovačič na adresu Andreje Kisky. A ten právě argumentoval jménem Václava Klause. 

Původní text ZDE

V reakci na celé vystoupení pak tiskový mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka nabídl s nadsázkou Kiskovi provizi. „Kdyby panu Klausovi chtěl pan prezident Kiska dohodit nějakou takovou přednášku, určitě bychom mu dali provizi,“ sdělil Macinka s tím, že exprezident Klaus rozhodně za své vystoupení nedostává sedmdesát tisíc eur. 

Některé přednášky jsou však prý skutečně finančně ohodnocené, závisí to na povaze konference a na místní zvyklosti. Kiska se hájí prostřednictvím svého tiskového oddělení tím, že vycházel z otevřených zdrojů. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …