Klaus: Úžasný výsledek, AfD!

24.09.2017 22:16 | Zprávy

Za „úžasný výsledek“ označil bývalý prezident Václav Klaus úspěch protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD). Strana, kterou aktivně podporoval, bude v německém parlamentu třetí nejsilnější. Stejnými slovy hodnotil také oslabení, které utrpěli vítězní konzervativci Angely Merkelové a sociální demokraté Martina Schulze. Uvedl to dnes v reakci, kterou obdržela ČTK.

Klaus: Úžasný výsledek, AfD!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

„Úžasným výsledkem je ztráta čtvrtiny hlasů merkelovské CDU, pětiny hlasů schulzovské SPD a naopak zisk 13 procent hlasů politickým a mediálním establishmentem démonizované AfD,“ uvedl bývalý český prezident. Stranu, které je často vytýkán populismus a nacionalismus, v uplynulých měsících opakovaně osobně podpořil na předvolebních shromážděních.

„Ukázalo se, že ne všichni Němci se nechali zastrašit nenávistnou propagandou proti AfD, kterou nakonec zvolil každý sedmý německý občan,“ poznamenal Klaus. Podle něj je to impulz k tomu, aby se ani v Česku voliči nenechali ovlivnit mediální propagandou a použili vlastní rozum. Žádnou konkrétní stranu ale Klaus volit nedoporučil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Vy současnému prezidentovi vyčítáte, že dělá klukovské vzdoroakce?

A co jste tedy dělal vy, když jste byl prezident? Vždyť vy jste do jmenování vlády a jednotlivých ministrů zasahoval mnohem víc. A proč? Podle mě za tím byly jen vaše osobní důvody, což je podle mě horší. Takže proč myslíte, že teď můžete moralizovat někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Polévka za 465 korun, langoš za 220. Muž se šel najíst na vánoční trhy v Praze. Ještě se z toho nevyspal

7:47 Polévka za 465 korun, langoš za 220. Muž se šel najíst na vánoční trhy v Praze. Ještě se z toho nevyspal

Na adventním věnci zítra zapálíme třetí adventní svíci, která symbolizuje radost, Radost však ani tr…