Klaus ml. a Marek Benda mají podle ODS stanout v čele výborů. Kterých?

31. 10. 2017 14:22

Poslanec Václav Klaus mladší by měl podle výsledku dnešního jednání klubu ODS vést ve Sněmovně školský výbor, Jana Černochová bezpečnostní nebo obrany, Marek Benda ústavněprávní a Miroslava Němcová volební výbor.

Klaus ml. a Marek Benda mají podle ODS stanout v čele výborů. Kterých?
Foto: Daniela Černá
Popisek: Václav Klaus ml.
reklama

Celkem tak druhá největší sněmovní strana usiluje o vedení čtyř výborů. „Tyto nominace byly schváleny jednomyslně,“ oznámil po jednání klubu předseda ODS Petr Fiala. O Klausovi ml. a Černochové se zmínil předseda hnutí ANO Andrej Babiš o víkendu jako o odbornících do jeho menšinové vlády.

Odpoledne bude ODS jednat s TOP 09 o dnešní výzvě předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, aby strany zabránily vzniku menšinové vlády hnutí ANO tím, že nezvolí šéfa Sněmovny, a zablokují tak fungování dolní komory. Občanští demokraté přitom navrhují, aby do volby šel proti kandidátovi ANO Radku Vondráčkovi Fiala. Před jednáním zástupci ODS nechtěli Kalouskův návrh komentovat. Šéf poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura pouze uvedl, že stana chce, aby volba skončila „úspěšně pro Petra Fialu“.

Babiš, kterého odpoledne prezident pověří jednáními o sestavení vlády, o víkendu prohlásil, že ostatním stranám nabídne podíl na vládě, částečně chce plnit i jejich program. Zmínil, že například Klaus ml. je expertem na školství, na obranu pak Černochová. Novinářům po vysílání řekl, že jména použil jen jako příklad, jednat s nimi neplánuje. Fiala dnes uvedl, že považuje za absurdní a politicky nepředstavitelné úvahy, že by členy Babišovy menšinové vlády mohli být také odborníci z ODS. Výrok označil za nepovedený vtip a připustil, že Babiš se možná snaží do strany vrazit klín.

Zástupci ODS dnes hnutí ANO řekli, že kromě funkce předsedy Sněmovny budou usilovat o vedení tří až čtyř výborů dolní komory. Schůzka se podle Fialy točila jen kolem uspořádání Sněmovny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…