Klaus ml. a Ovčáček k průzkumu, o kterém se mluví. A také vzkaz pro ODS, Fiala nebude rád

05.11.2019 12:12

Agentura STEM přinesla nový průzkum. Ukazuje, že Andrej Babiš dál neotřesitelně kraluje české politické scéně. A Klausova Trikolóra pomalu získává pozornost voličů. Na výsledky průzkumu zareagoval na sociálních sítích hradní mluvčí Jiří Ovčáček, šéf hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší a šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl.

Klaus ml. a Ovčáček k průzkumu, o kterém se mluví. A také vzkaz pro ODS, Fiala nebude rád
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Václav Klaus mladší na besedě v ostravském knihcentru
reklama

Společnost STEM uveřejnila říjnový průzkum volebních preferencí občanů. Dokazuje, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš si dál udržuje podporu nad 30 procenty. V říjnovém modelu by se svým hnutím ANO získal dokonce 33 procent hlasů. Od února 2016 překonal Babiš hranici 32 procent hned osmkrát, což ukazuje, že se těší stabilní vysoké podpoře. Preference momentálně druhých Pirátů se od voleb v roce 2017 pohybují od 10 do 13 procent. Momentálně by získali 12,2 procenta, přitom ještě v únoru, kdy měl Babiš takřka 30 procent, měli podle průzkumů Piráti procenta jen 2. ODS se podle průzkumu pohybuje na hladině 10,5 procenta. Přitom ještě v polovině roku měli občanští demokraté 15 procent. Komunisty by momentálně volilo asi 8,4 procenta voličů. V únoru to bylo ještě 13,6. V posledních měsících se jejich podpora pohybuje okolo 8 až 9 procent. Hnutí svoboda a přímá demokracie ve volbách 2017 získalo 10,6 procenta hlasů, ale momentálně má 7,5 procenta, a podpora hnutí SPD se pohybuje nad 7 procenty.

Anketa

Uvažujete o účasti na demonstraci Milionu chvilek pro demokracii na pražské Letné?

5%
95%
hlasovalo: 26873 lidí

Sociální demokraté se objevili až za Okamurovým hnutím se 6,6 procenty. Přitom ještě v únoru 2016 měli 19,7 procenta hlasů. V posledních měsících však kolísají mezi 6 a 7 procenty. Lidovci mají momentálně podporu 5,5 procenta voličů a oscilují mezi 5 až 6 procenty. TOP 09 a STAN se pohybují v průměru o jeden procentní bod níž.

A zdá se, že o slovo se v tuto chvíli hlásí i Trikolóra Václava Klause mladšího. Jeho volbu zvažuje už 4,2 procenta voličů, takže se dotahuje na TOP 09 a STAN.

„Asi tak. A to Trikolóru ještě 49 % obyvatel vůbec nezná. Na propagaci značky musíme máknout. Jinak podle vlastního průzkumu (nechali jsme si dělat kvůli krajům) máme 6,7,“ poznamenal k průzkumu Václav Klaus mladší.

„Petr Pithart dotáhl ODS ke krásným deseti procentům. Více komunistického vylučování, více zelené politiky, více socialistických závazků! Blahopřejeme do Brna na Masarykovu univerzitu ke kvalitnímu pedagogovi, ktreý svůj talent prokázal i v praxi,“ poznamenal šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl.

„S laskavostí sobě vlastní jsem už několikrát opozici varoval, že s programem nenávisti nemá šanci. Po ovoci poznáte je!“ dodal hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

průzkum STEM

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Má covid. Ale píše: Nevěřím ani slovo. Vidím čísla. Co to má být?

6:49 Má covid. Ale píše: Nevěřím ani slovo. Vidím čísla. Co to má být?

Odborník na problematiku závislostí, člen ODS a bývalý národní protidrogový koordinátor Jindřich Vob…