Klaus ml. šokuje: Útočí už i na něj. A bojí se, jak to dopadne

03.06.2019 11:43

Poslanec Václav Klaus mladší se ve svém komentáři zaměřil na nenávist. „Žít a nechat žít. Svobodná společnost. Společnost hájící svobodu slova a názorů. Společnost umožňující každému jít za svým štěstím, pokud neporušuje zákon. To jsou hodnoty západní civilizace. To jsou hodnoty, na nichž jsme se stali úspěšnější a bohatší než světadíly a civilizace jiné,“ poznamenal Klaus mladší v komentáři na serveru Novinky.cz.

Klaus ml. šokuje: Útočí už i na něj. A bojí se, jak to dopadne
Foto: Repro ČT24
Popisek: Poslanec Václav Klaus mladší v Událostech komentářích

Klaus mladší následně uvádí, jak tyto hodnoty nejsou samozřejmé a naše část světa také zažila děsivé tyranie. A z toho důvodu se Klaus mladší rozhodl zaměřit na prudce rostoucí nenávist v republice. Podle něj je špičkou ledovce opakované fyzické napadení pana Jakla. 

„A prudce rostoucí nenávist v poslední době u nás není ztělesněna dvěma (nebo třemi) agresivními darebáky na ulici či v hotelu. Ta se dlouhodobě vyrábí vlivnými skupinami, politickými kruhy a médii. Když jste odpůrce evropské integrace a ztráty suverenity České republiky – tak nejste odpůrce evropské integrace a ztráty suverenity České republiky, ale ‚agent Ruska‘ nebo ‚nácek‘,“ poznamenal Klaus mladší, jenž také hovořil o tom, že když si člověk myslí, že rodina je táta, máma a děti, tak je hned nácek a homofob.

„Když si myslíte, že miliony migrantů z Afriky a Asie rozvrátí naši kulturu a společnost, tak vám názor nevyvracejí argumentačně, ale jste ‚nácek‘ a ‚rasista‘. A před takovými je třeba společnost chránit, jsou to škůdci a může se na ně útočit. Fyzicky? No, hranice je tenká,“ dodal Klaus. 

Zaměřil se i na to, že na serveru Forum24.cz se dostal do článku Putinovi služebníci, kde řada lidí byla označena za ruské agenty. Včetně jeho jména. „Já přitom nemám s Ruskou federací cokoli společného. Ani jsem za ty čtyři roky tady o Rusku nic nepsal, pokud se nepletu. Článek doprovodily dryáčnické nechutné karikatury – velmi podobné grafice nacistického týdeníku Der Stürmer,“ zmínil Klaus se slovy, že řada politiků se politicky živí na podobné nenávisti. 

Původní text ZDE

„Tvrdě nenávistné útoky člověk schytá i od novinářů najatých k ovlivňování veřejného mínění podnikatelem Bakalou. A spousty dalších. Tohle vše vytváří atmosféru, kde se na nějaké lidi může osobně útočit, dehonestovat, dělat z nich méněcenné bytosti. Škůdce. Nikoli lidi s jinými názory,“ poznamenal dále Klaus, jenž podle svých slov pár osobních útoků již také zažil.

„Jakýsi fousáč na mě u filozofické fakulty volal: ‚Nácku‘. Logicky sice moc nechápu, jak můžete být ‚agent Ruska‘ a ‚nácek‘ zároveň – ale evidentně to v dnešní době jde. Normální tahle atmosféra není. Jak vidno, hranice k fyzickým útokům je tenká. Tahle atmosféra posiluje zpětně zase vaše horší vlastnosti. Oslabuje váš humanismus a pocit, že lidé jsou v jádru dobří. A bez tohohle pocitu se žije špatně – ten si, doufejme, uchovám. Musím,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hidžábnice“ a Zemanem oceněná ředitelka: Diskriminace, souhlasí muslimka s rozsudkem. Ale Stanislav Křeček...

11:36 „Hidžábnice“ a Zemanem oceněná ředitelka: Diskriminace, souhlasí muslimka s rozsudkem. Ale Stanislav Křeček...

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček a teplická Arabka a muslimka Eman Ghalebová se vyjádřili k roz…