Klaus mladší, Robejšek a Svobodní plánovali společnou kandidátku do voleb. Jenže z toho nakonec sešlo...

10.12.2018 17:26

Od jara tohoto roku byl ve hře plán na vznik nové politické strany, která mohla zabodovat v Evropských volbách příští rok na jaře. Lídrem měl být poslanec ODS Václav Klaus mladší, který EU opakovaně označil za zlo. Klausovi měli sekundovat Realisté Petra Robejška a Svobodní. Za ty by mohl kandidovat bývalý europoslanec Petr Mach. Jenže z celého plánu na nové euroskeptické hnutí nakonec nic nebude.

Klaus mladší, Robejšek a Svobodní plánovali společnou kandidátku do voleb. Jenže z toho nakonec sešlo...
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Václav Klaus mladší na brněnské konferenci o stavu Evropské unie s názvem: Je Evropská unie reformovatelná?
reklama

Poslanec ODS Václav Klaus mladší měl šanci stát se europoslancem. Možná by bylo zajímavé poslechnout si, co by jako poslanec na půdě Evropského parlamentu říkal, když se netají tím, že EU považuje za zlo. Ale neposlechneme si to. Podle informací serveru iDNES.cz. z projektu na novou euroskeptickou stranu sešlo. Petr Mach za Svobodné prozradil, že Realisté Petra Robeška se z projektu stáhli.

„U Realistů byl nějaký vývoj. Necítili se na některé věci, například finanční plnění, takže tu smlouvu vypověděli,“ konstatoval Mach.     

Podle informací serveru navíc Václav Klaus ztratil chuť kandidovat do Bruselu. Řešil prý osobní záležitosti. Sám se k tomu odmítl jakkoli vyjadřovat. „Nemám k tomu žádný komentář,“ poznamenal pouze Klaus.

Je tedy prakticky jisté, že Klause v roce 2019 v křesle europoslance neuvidíme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají

9:40 Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají

Veřejnoprávní a tzv. mainstreamová média se po celé Evropě tématu nelegální migrace vyhýbají. Ne tak…