Klaus schválil zdražení cigaret. Kuřáci zaplatí za krabičku o 4 koruny víc

12.11.2012 15:12 | Zprávy
autor: vfe

Kuřáci za krabičku cigaret v příštích dvou letech zaplatí v průměru o čtyři koruny víc. Důvodem je zvýšení spotřební daně kvůli směrnici Evropské unie. Zákon v pondělí podepsal prezident Václav Klaus. ČTK o podpisu prezidenta informoval mluvčí Hradu Radim Ochvat.

Klaus schválil zdražení cigaret. Kuřáci zaplatí za krabičku o 4 koruny víc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kouření, ilustrační foto

Zvýšení spotřební daně se týká cigaret a také řezaného tabáku. Krabička cigaret by tak měla být od příštího roku v průměru o dvě koruny dražší než nyní. Od přespříštího roku by se její cena měla zvýšit o další dvě koruny. Více podražit by měly levnější značky cigaret.

Ministerstvo financí předpokládá, že příští rok přinese vyšší daň z tabákových výrobků státnímu rozpočtu o 1,4 miliardy korun více a o rok později o dalších 1,7 miliardy korun více ve srovnání s letoškem. Inflaci by mělo zdražení v obou letech zvýšit o 0,14 procentního bodu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Málem plačící Miloš Zeman mluvil o Dukovi a účtoval s jeho nepřáteli

14:34 Málem plačící Miloš Zeman mluvil o Dukovi a účtoval s jeho nepřáteli

Poslední slovo Dominika Duky. Na pultech knihkupectví se v těchto dnech objevila unikátní kniha s po…