Klaus těm blbům nemusí nic vysvětlovat, píše blogger k milostem

23.02.2012 13:44

Ústava prezidentovi nenařizuje, aby každému vysvětloval, komu udělil milost a proč. Na svém blogu na serveru idnes.cz to zmiňuje známý blogger Petr Paulczynski (ODS), který k tomu navíc dodává, že žádné vysvětlování k milostem neposkytoval ani Klausův předchůdce Václav Havel. I on přitom podle Paulczyňského udělil milosti, které bylo možné označit za pochybné.

Klaus těm blbům nemusí nic vysvětlovat, píše blogger k milostem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

Prezident Klaus se rozhodl udělit milost zakladatelce Metropolitní univerzity Anně Benešové, která byla odsouzena za úplatkářství a zpronevěru. Právě tato milost vyvolala velkou nelibost u celé řady občanů a Klause za ni tvrdě zkritizovali. Mezi nejhlasitější kritiky patří místopředseda sněmovny Lubomír Zaorálek (ČSSD). Naproti tomu známý blogger Petr Paulczyňski  prezidenta jednoznačně hájí a prohlašuje, že prezident nemusí vůbec nikomu vysvětlovat, proč milost udělil. Jeho komentář vyšel na blogu idnes.cz.

Klaus nemusí říkat nic, tím méně blbům

Autor zdůrazňuje, že ústava prezidentovi nenařizuje, aby na potkání vysvětloval komu a proč milost udělil. Pokud to po něm kdokoli chce, pana Zaorálka nevyjímaje, měl by napřed iniciovat změnu ústavy, která by prezidenta k vysvětlení donutila.

„Prezident Klaus dělá neskonalou chybu, když se pokouší blbům vysvětlit své pohnutky pro udělení milosti. Kdyby si vzal příklad ze svého předchůdce Václava Havla, ušetřil by si kupu pitomých řečí. Vždyť guru pravdy a lásky NIKDY NIKOMU důvody  udělení  milosti nevysvětloval. A že by také bylo co k vysvětlování, není třeba pochybovat. Počínaje tou první - obrovskou amnestií, přes milost synovi paní Čáslavské až po Martu Chadimovou  s jejím tuším  pozemkovým podvodem,“ píše Paulczynski.

Za zmínku stojí, že Paulczynski v textu přirovnává Zaorálka k doktoru Cvachovi ze známého seriálu na kraji města a v této souvislosti dodává, že doktor Cvach „byl blb“.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen u nás: Projev Klause ml. k 17. listopadu. A pak to dorazil Ševčík kádrováky, islamizací a...

4:44 Jen u nás: Projev Klause ml. k 17. listopadu. A pak to dorazil Ševčík kádrováky, islamizací a...

Konference o postupné ztrátě svobody v současné době na pražském Žofíně, kterou organizovala Národoh…