Klausova cesta do okresu Trutnov: Bylo to zcela jinak. Bolševické manýry, absurdní kauza, zuří jeho mluvčí

12.03.2021 11:34 | Zprávy
autor: nab

Exprezidentovi Václavu Klausovi hrozí další pokuta 20 000 korun za porušování vládních nařízení – strávil víkend v uzavřeném Trutnovsku. Mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka na sociální síti v rámci tohoto prohřešení, které vzbudilo velký poprask, přibližuje, jak to s cestou někdejší hlavy státu do zakázaného okresu bylo ve skutečnosti, jak vlastně funguje chytrá karanténa a jaké „udavačské“ praktiky používá pražská hygiena. „Stát se definitivně stal nepřítelem svých občanů a evidentně už nám lže vždy, ve všem a o všem,“ dodává ve svém komentáři.

Klausova cesta do okresu Trutnov: Bylo to zcela jinak. Bolševické manýry, absurdní kauza, zuří jeho mluvčí
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Václav Klaus

„Máme za sebou další kauzu z cyklu ‚Aféry nezodpovědného prezidenta‘, tentokrát o tom, jak navštívil zakázanou oblast. Pro případ, že nám zase budou tvrdit, jak nás má tzv. Chytrá karanténa zachránit, ale že nás určitě nikdo nešmíruje,“ píše úvodem Macinka a připomíná jeden známý příběh, ten Václava Klause staršího.

Před tím však v kostce zmiňuje vše, co mu předcházelo. „Situace v zemi je kritická, vláda a její ministři chaoticky chrlí jedno těžko uvěřitelné opatření za druhým. Ruší, do čeho národ nejprve nutili, protože pak zjistili, že to nefunguje. Odvolávají, co slíbili, a slibují, co odvolali. Občané už dávno ztratili přehled o tom, co je povoleno, anebo kolik musí mít na sobě roušek. Policie zatím pokyn ke střelbě do lidí nedostala.“

Za této situace zodpovědný občan Václav Klaus, vědom si toho, že je na území Trutnovska z důvodů státní epidemie limitován vstup, se před svojí cestou do tohoto regionu podle Macinkových slov obrací na policii s dotazem zhruba následujícího vyznění: Jak to má člověk legálně udělat, když potřebuje navštívit svůj vlastní byt v této oblasti, aby se zbytečně nevystavoval riziku porušování předpisů a sbírání nových pokut?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ivana Váňová, MBA byl položen dotaz

Strana

Proč jste změnili logo, ale název strany ne? Nemyslíte, že je tak trochu zastaralý a třeba slovo křesťanská může řadu voličů odradit? I to lidová je takové zvláštní. Mě jako první napadne lidové milice

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vykořisťování. To vyrostlo za vás. Schillerová zasáhla Jurečku

23:18 Vykořisťování. To vyrostlo za vás. Schillerová zasáhla Jurečku

„Pracoval jsem načerno,“ přiznal se divák v přímém přenosu a šokoval hosty pořadu Máte slovo. Debata…