Klausův přítel nechce amnestii. Ať jej prý soud očistí

16.01.2013 17:09 | Zprávy

Podnikatel Petr Lukeš, přítel prezidenta Václava Klause, požádal soud, aby jeho proces nepřerušoval, přestože se na něj vztahuje amnestie. Pro server Týden.cz to uvedl dobře informovaný zdroj.

Klausův přítel nechce amnestii. Ať jej prý soud očistí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus pronesl poslední novoroční projev ve svém funkčním období

"Klient se cítí nevinen a chce, aby se to potvrdilo i před nezávislým soudem. Tak dojde k plnému očištění jeho jména,“ potvrdil Lukešův obhájce. Podnikatel už podal příslušnou žádost ke Krajskému soudu v Praze.

Bývalý šéf skupiny CIMEX Lukeš čelil obžalobě v kauze tunelování Válcoven trub Chomutov spolu s pěti manažery firmy, jedné z nejdéle se vlekoucích hospodářských kauz v zemi. Policie je vinila z toho, že poškodili věřitele se škodou 4,5 miliardy korun. Údajně totiž převedli majetek zadlužené firmy VT DIOSS Chomutov a tří dceřiných firem na nově založenou společnost Válcovny trub Chomutov, za což však nezaplatili hotovostí, ale směnkami.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nem

Kde na to vše chcete vzít?

A k čemu někomu platit za to, že se vezme? Co z toho bude mít společnost jako celek, zejména, když se dnes čím dál víc lidí rozvádí? Protože to, že někomu dáte příspěvek, jde z našich peněz!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl v Ostravě ignoruje Dny NATO. Z mravních důvodů

11:01 Rajchl v Ostravě ignoruje Dny NATO. Z mravních důvodů

Severoatlantická aliance se přeměnila v obchodního zástupce zbrojařských firem, jenž nás nutí nesmys…