Klíčový izraelský think-tank Neaman Institute bude také v Česku

13.7.2022 4:25 odp. | Bleskově

V Česku vznikne česko-izraelský multi-oborový think tank na řešení otázek strategického národního zájmu. Pod založení českého think-tanku se podepsala Česko-Izraelská smíšená obchodní komora. Na izraelské straně je partnerem projektu Samuel Neaman Institute.

Klíčový izraelský think-tank Neaman Institute bude také v Česku
Foto: Česko-Izraelská smíšená obchodní komora
Popisek: Dohoda o založení českého think-tanku

Samuel Neaman Institute byl založen v roce 1978 nese jméno člověka, který jeho vznik inspiroval a založil fond na podporu jeho činnosti. Samuel Neaman se narodil v roce 1913 v Rosh Pina, jedné z prvních židovských zemědělských osad vznikajících na území budoucího Izraele ke konci 19. století. Sloužil v Haganě, židovské obranné organizaci, která se později stala základem pro vznik Izraelských obranných sil, a během 2. světová války působil jako důstojník v britské armádě. Po válce úspěšně podnikal v USA.
 

Anketa

Líbí se vám výstava zničené techniky Ozbrojených sil Ruské federace na pražské Letné?

4%
96%
hlasovalo: 24601 lidí
Misí Institutu Samuela Niemana je najít, formulovat a analyzovat klíčová témata na poli ekonomického, vědeckého a sociálního rozvoje Izraele.
 
Dohodu o založení českého think-tanku, který bude využívat know-how Institutu Samuela Niemana, podepsali u příležitosti státní návštěvy izraelského prezidenta Jicchaca Herzoga na Pražském hradě CEO institutu Irad Yavneh, seniorní člen výzkumného týmu Eitan Adres, prezident Česko-izraelské smíšené obchodní komory Pavel Smutný a její viceprezident Jiří Maceška.
 
Zástupci obou zemí budou společně hledat cesty ke zvýšení odolnosti vůči negativním dopadům včetně pandemií nebo inflace i adaptability na nové trendy a technologie. Hlavním tématy bude věda a technika, vzdělávání, transformace českého průmyslu, infrastruktura, kultura nebo sociální rozvoj společnosti. Výstupy tohoto zkoumání pak budou sloužit vládě a jejím ministerstvům jako vodítko pro tvorbu národních strategií a komplexních řešení aktuálních problémů v České republice.  
 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

selhání vlády

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do týdne pád ceny elektřiny. Benzín? Za den. V TV útok na Fialu, jaký zatím nebyl

10:41 Do týdne pád ceny elektřiny. Benzín? Za den. V TV útok na Fialu, jaký zatím nebyl

Cena elektřiny na lipské burze v úterý poprvé překonala 500 euro za megawatthodinu. Televize CNN Pri…