Klinikáři možná jednou budou mít na Žižkově pomník. Nevzdají se, rozsudek, který je vyhazuje, je špatný

13.01.2017 22:03

Vleklá bitva o Autonomní sociální centrum Klinika v Praze na Žižkově stále ještě neskončila. Soud sice levicovým aktivistům nepravomocně nařídil, aby budovu okamžitě opustili, jelikož jim nepatří a obývají ji v rozporu se zákonem, ale aktivisté se k tomu nechystají. Petra Jelínková jim k tomu v textu pro Deník Referendum tleská. Aktivisté budou jednou možná mít na Žižkově pomník.

Klinikáři možná jednou budou mít na Žižkově pomník. Nevzdají se, rozsudek, který je vyhazuje, je špatný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Solidární pochod za zachování centra Klinika, kterému Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových odmítl prodloužit smlouvu

Budovu Autonomního sociálního centra Klinika vlastní Správa železniční a dopravní cesty. Zatím jí však patří jen formálně. Levicoví aktivisté odmítají dnes již dobře známou budovu na Žižkově opustit a to i navzdory tomu, že to nařídil soud, byť zatím nepravomocně. Právní zástupce Kliniky se proti verdiktu odvolal, jelikož se domnívá, že stát v minulosti nenakládal s budovou, jak by se slušelo.

Autorka připomíná, že stát se o budovu dlouhou dobu vůbec nestaral, zatímco teď tento objekt skutečně žije. Setkávají se tam lidé, vzájemně si tam hlídají děti, což je prý skvělá služba na Praze 3, kde je školek tak jako tak nedostatek. Probíhají zde také různé přednášky, kurzy a funguje tu knihovna. Pokud stát tolik stojí o kancelářské budovy pro SŽDC, má prý po Praze jistě k dispozici více prostor, které jsou v lepším stavu než Klinika.  

Celý článek naleznete zde

„Kdekoliv jinde je těžké najít jen zlomek takových aktivit, natož pod jednou střechou, a navíc jako autonomní iniciativu bez dotací a grantů. Tak vzácný a jedinečný projekt si má společnost hýčkat, ne zašlapávat do země. Nepřestáváme proto věřit, že se najde způsob, jak fungování Kliniky zlegalizovat a prodloužit. Nepřestáváme věřit a nepřestáváme ji hájit, protože nic tak všestranného a unikátního nám jiné kulturní centrum široko daleko nedokáže nabídnout. Ostatně, když Žižkov přežil Haška a Sauera, přežije i Kliniku. A třeba jednou kolektivu místní taky vztyčí pomník. Klinika žije, naše podpora pokračuje!,“ uzavřela svůj text Jelínková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

20:02 „Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

Novinářka Pavla Jezairiová byla hostem interview Daniely Drtinové na serveru DVTV.cz. Jezairiová se …