Klub TOP 09 vyjádřil důvěru primátoru i radní Vorlíčkové

10.12.2013 21:58 | Zprávy
autor: čtk, mp

Zastupitelský klub pražské TOP 09 dnes v pozdních večerních hodinách vyjádřil důvěru primátoru Tomáši Hudečkovi (TOP 09) a radní pro informační technologie Evě Vorlíčkové (TOP 09), o jejímž odvolání se několik týdnů spekuluje. Klíčové bude čtvrteční jednání zastupitelstva, které se bude patrně odvoláním Vorlíčkové zabývat. Vorlíčková tvrdí, že zrušila řadu pro Prahu nevýhodných smluv za stovky milionů. Odstavila tak prý od zdroje peněz vlivné lidi, kteří nyní usilují o to, aby ve funkci skončila. Radní má primátorovu podporu.

Klub TOP 09 vyjádřil důvěru primátoru i radní Vorlíčkové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hudeček

Pražské zastupitelstvo už na začátku listopadu vyzvalo Vorlíčkovou, aby vyvodila osobní zodpovědnost z kauzy Opencard a dalších problematických projektů týkajících se informatiky. ODS dokonce navrhovala, aby byla radní odvolána. Vorlíčková už tehdy pochybení odmítla. Většinu problematických smluv v IT podle ní uzavřelo minulé vedení města. Rušením a změnami smluv jen v loňském roce ušetřila Praha 600 milionů korun. To se ale nelíbí lidem, kterým ze zakázek plynuly miliony, tvrdí Vorlíčková.

V oblasti informatiky byla v minulosti, především v éře primátora Pavla Béma, uzavřena řada smluv na miliardové projekty

Podle některých informací by pro případný návrh na odvolání mohli hlasovat nejen zastupitelé z ODS, ale i z ČSSD. Sociální demokracie se sice v létě zavázala k podpoře menšinové rady TOP 09, ale podle některých informací formální dohoda už fakticky neplatí, a proto by se mohlo stát, že zastupitelé za ČSSD zvednou pro odvolání Vorlíčkové ruku. Zastupitel Petr Dolínek (ČSSD) to na dotaz ČTK nepotvrdil. O dalším postupu prý bude zastupitelský klub jednat ve čtvrtek ráno. Předseda zastupitelského klubu Miroslav Poche ale na listopadovém zasedání řekl, že Vorlíčková "uvrhla Prahu do krize". Už tehdy sociální demokraté patrně očekávali, že Vorlíčková na výzvu zastupitelů sama odstoupí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…