Kníže má další titul. Svobodní ho vyhlásili „eurohujerem pětiletky". Podívejte se na další výsledky soutěže

01.05.2014 20:44

Strana svobodných občanů si střílí z tzv. „eurohujerů“, a tak jim v rámci konce druhé pětiletky v Evropském svazu udělila speciální ceny. Mezi „těmi nejlepšími“ je například předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg nebo premiér Bohuslav Sobotka.

Kníže má další titul. Svobodní ho vyhlásili „eurohujerem pětiletky". Podívejte se na další výsledky soutěže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf Strany svobodných občanů Petr Mach
reklama

Svobodní pojali akci jako recesi a výsměch evropské byrokracii. V průvodu, který mířil směrem na Pražský hrad, bylo kolem 150 účastníků a vlály zde transparenty jako např. „Plány revanšistů zhatí naši eurovepři boubelatí!“. Na happeningu s předsedou Petrem Machem pak byl vyhlášen největší eurohujer v ČR.

Tím se stal Karel Schwarzenberg (TOP 09). „Absolutní a nezpochybnitelný vítěz soutěže se svou nezměrnou aktivitou zasadil o přijetí Lisabonské smlouvy, a tudíž o přenos další várky kompetencí z České republiky na centrální orgány Evropské unie,“ komentují jeho vítězství Svobodní. Za první místo dostal biomasu a úspornou sprchovou hlavici, kterou má použít jako žezlo.

Na stříbrném druhém místě je europoslanec Jan Zahradil (ODS). „Za svou mimořádnou zásadovost v zastávání českých, svých osobních, ale i evropských zájmů. Jan Zahradil sám sebe označil za milého a slušného euroskeptika. Svobodní mají za to, že je příliš skromný – že odolal pokušení, kterému ostatní kandidáti nebyli vystaveni – udělat něco neeurohujerského,“ píší k tomu Svobodní.

Na dalších místech skončili premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) za své kroky podniknuté k přijetí eura a bývalý eurokomisař Pavel Telička. „Ten bývá často obviňován z toho, že pro Českou republiku vyjednal nevýhodné podmínky. Důležitou schopností evropského úředníka je ale nejenom umět najít chybu, ale zejména hledat chyby v ostatních. Proto byl Pavel Telička oceněn,“ dodávají Svobodní, kteří Teličkovi navíc připsali cenu v podobě kilogramu cukru a pugétu žluté řepky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…