Kníže si oddechl: Radikálům v ČR naštěstí chybí vůdce jako Le Penová

23.04.2012 17:15

Krajní pravice by mohla mít volební potenciál i v Česku, připustil dnes v reakci na úspěch šéfky krajní pravice ve Francii Marine Le Penové v prezidentských volbách ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Českým radikálům ale podle něj naštěstí chybí podobně inteligentní a schopný vůdce, jako je Le Penová či v Rakousku býval Jörg Haider.

Kníže si oddechl: Radikálům v ČR naštěstí chybí vůdce jako Le Penová
Foto: Martin Kovář
Popisek: Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg

Schwarzenberg připustil, že je v Evropě patrný nárůst radikálních stran. "Obyčejně v dobách krizí radikálové nabývají více hlasů," řekl. Patrné je to podle něj nejen ve Francii, kde Le Penová v nedělním prvním kole prezidentských voleb získala na třetím místě takřka 18 procent hlasů, ale třeba i v Nizozemsku, ve Finsku nebo v Rakousku.

Díky za neschopnost

Schwarzenberg ale doufá, že se demokratické strany z minulosti poučily a vědí, že problém s radikály se nevyřeší tím, že se jim ustupuje. Prostor pro růst takových stran podle něj existuje i v České republice. "Potenciál by tu zajisté byl. Prozatím máme to štěstí, že se u nás nikdo s nadáním zesnulého pana doktora Haidera neobjevil. Někdo, kdo by měl (jeho) schopnosti, nebo jako dcera Le Pena. Jsou to, musím uznat, inteligentní a schopní politici," řekl český ministr.

"Ten potenciál i u nás je. Je to bohužel po celé Evropě, ale bohudíky nemáme (v ČR u radikálů) schopného vůdce a ony jsou strany vůdcovského typu," podotkl také šéf české diplomacie v Lucemburku během schůzky unijních ministrů zahraničí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí

17:26 Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí

Ekonomka Markéta Šichtařová přivítala fakt, že obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování byl…