Kočí si pro svou mystifikaci mohla vybrat slušnější jazyk, říká Sobotka

01.05.2011 8:15

Podle místopředsedy Senátu Přemysla Sobotky byly příčiny krize vlády jako z říše divů. Odposlouchávání, ekonomické plány, nahrávky a vulgární Kočí.

Kočí si pro svou mystifikaci mohla vybrat slušnější jazyk, říká Sobotka

"Úplně nové prvky v politice, kdy se nahrává osobní komunikace, aniž ten druhý o tom ví, to je šílené. A zveřejněný byznysplán ABL z roku 2008 na proniknutí do politiky byl pro mě také z říše divů," svěřil se Sobotka v rozhovoru pro server iDNES.cz. "Toto do politiky nepatří a já pevně doufám, že záruky, které jsme dostali, že dojde k "deabelizaci" a oddělí se projekt ABL od Věcí veřejných, platí."

Jednou z (pro něj) nepředstavitelných věcí byla rovněž nahrávka rozhovoru poslankyně Kristýny Kočí se stranickým kolegou Lukášem Víchem. "Četl jsem to a musím říci, že pro mě bylo šokující, že jedna z čelních představitelek Věcí veřejných, která toho slibovala mnoho před volbami stejně jako její strana, se snížila k takovému slovníku," reagoval Sobotka na vulgarity, kterými na nahrávce Kočí rozhodně nešetří.

Více: Kočí šokuje: "Klaus se posere. Podpoří mě Havel."

Podle poslankyně šlo o cílenou mystifikaci, prý tušila, že bude nahrávána. "Jestliže říká, že to tušila, o to je strašnější, že neuměla najít vhodnější slovník," podotkl Sobotka.

Plán B mají rozvraceči koalice

Sobotka potvrdil, že ODS trvá na pokračování vládní koalice, žádný záložní plán prý nemá. "Plán B musí mít ti, kdo případně rozbijí tuto koalici. My bychom rádi, kdyby projekt koalice, který má unikátní sílu 118 - teď minus tři - hlasů, dokončil reformy. Jestli se to podaří, bude to ku prospěchu České republiky."

Pokud se to nepodaří a vláda padne, bude mít plán B prezident, neboli on pověří sestavením vlády někoho dalšího. Předčasné volby jsou podle Sobotky až poslední řešení. "Pro nás je to až ta nejkrajnější varianta. V prvé řadě máme jednat a až pak jít případně za voliči a zeptat se jich na jejich názor."

Čtěte:

Přemysl Sobotka: Věci veřejné mají time jen 48 hodin. Co udělá celá ODS?

Vláda bez Bárty? ODS a TOP 09 prý už mají napsaný scénář...

Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Takového d*bila nevymyslíš.“ Pád Pirátů v Praze: Co jste neměli vědět

4:44 „Takového d*bila nevymyslíš.“ Pád Pirátů v Praze: Co jste neměli vědět

Stahují se mraky nad pirátským vedením Prahy? Podle zdrojů redakce z pražského magistrátu je to nad …