Kolik berou europoslanci? Jsou úplně mimo každodenní život, říká Konečná

22.04.2024 17:02 | Zprávy

Podle lídryně KSČM a europoslankyně Kateřiny Konečné jsou platy, důchody a příspěvky poslanců až příliš velkorysé. „Evropský parlament je znepokojen tím, že takto nepřiměřeně vysoké platy znamenají, že jsou poslanci zcela odcizeni každodennímu životu lidí, jejich potřebám a problémům; domnívá se proto, že pokud by poslanci pobírali přiměřenější platy a dávky, zvýšila by se šance, že návrhy VFR a ročního rozpočtu budou více v souladu s potřebami pracujících občanů!“ zaznívá v návrhu Konečné, který byl hlasován na plénu Evropského parlamentu.

Kolik berou europoslanci? Jsou úplně mimo každodenní život, říká Konečná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná

„Je fajn, jak se někteří europoslanci tváří jako přátelé lidu a snaží se tvrdit, že rozumějí jejich problémům. S platem 7 800 eur měsíčně se to pak diktuje povinné zateplování, zákaz dostupných aut či se přijímají směrnice, které seberou z peněženek lidí další prostředky. Aby nebyli poslanci Evropského parlamentu odtrženi od reality všedních dnů, navrhla jsem snížení jejich platů o 50 %. Tito čeští poslanci to odmítli. Ptejte se jich proč. Mimochodem – tipnete si, kolik by se tím ušetřilo za jedno volební období,“ zmínila Konečná ve svém příspěvku na sociální síti. 

Připojila k tomu infografiku, z níž je patrné, že proti jejímu návrhu byli Alexandr Vondra, Evžen Tošenovský, Veronika Vrecionová, Jan Zahradil (všichni ODS), Ivan David (SPD), Tomáš Zdechovský, Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), Stanislav Polčák (STAN), Luděk Niedermayer (TOP 09), Radka Maxová (SOCDEM), Markéta Gregorová, Mikuláš Peksa a Marcel Kolaja (Piráti), Dita Charanzová a Martina Dlabajová (zvoleny za ANO).

„Nejenom europoslancům, ale i poslancům a vládě včetně prezidenta by se měl snížit plat minimálně o polovinu a někteří si ani tu polovinu nezaslouží. Když můžou obyčejní lidé vyžít z 25 000, tak proč ne oni,“ okomentoval příspěvek Konečné jeden z diskutérů. 

„Chudáci malí, měli bychom spíš na ně udělat sbírku. Jsou směšní, vůbec je nezajímá, kolik peněz obyčejní lidé mají. Nedokázali by z toho vyžít,“ dodává další.

„Tito lidé, kteří jsou voleni či jmenováni do vrcholných funkcí, se záhy stávají tzv. nadlidmi. Vždy se říkalo: kdo má hodně, má vždy stejně málo. Máme, co jsme chtěli!!! Je mi z toho do pláče,“ konstatuje další.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Vanda Efnerová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Oni je vlastně těmi platy korumpují, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseKocum , 22.04.2024 18:43:48
Proto když tam někteří poslanci přijdou za nějakou stranu, otočí se na obrtlíku a rezonují se stádem. I malá naděje postupu dokáže změnit charakter člověka.

|  10 |  0

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …