Komentátor Korecký: Zeman nás fascinuje víc, než si kdokoliv troufne přiznat. Ten člověk na dva dny ovládl Facebook...

15.06.2018 7:41

Prezident Miloš Zeman včera odpoledne spálil na Pražském hradě slavné obří červené trenýrky od skupiny Ztohoven. Sám akci označil za happening či autodafé a smyslem podle něj mělo být ukončení éry spodního prádla v politice. Podle komentátora MF Dnes Miroslava Koreckého by jistě nedalo moc práce vymyslet i nápaditější a vtipnější způsob, pokud chtěl prezident ukázat méně vážnou tvář nebo upustit trochu páry z tlakového hrnce české politiky.

Komentátor Korecký: Zeman nás fascinuje víc, než si kdokoliv troufne přiznat. Ten člověk na dva dny ovládl Facebook...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman veřejně spálil červené trenýrky, které skupina Ztohoven vyměnila za prezidentskou standartu vlající na Pražském hradě

Mnohem zajímavější na celé akci byla však podle komentátora pozornost, jakou předem vyvolala v politicko-mediálním světě. Prezident sice oficiálně svolal na čtvrtek novináře, ale urputně tajil, o co vlastně půjde.

Mluvčí Jiří Ovčáček naznačil, že to bude nějaké příjemné sdělení. „Ale příjemné komu?“ ptal se Korecký, který připomněl, že i sázkové kanceláře vypisovaly kurzy na to, co Zeman oznámí. „Vyděšený adept na ministra zahraničí Miroslav Poche žhavil linky, jestli se to bude týkat jeho. Facebook dva dny skoro nežil ničím jiným,“ dodal.

Celé to dva dny trvající tajemno bylo vlastně podle Koreckého od Hradu obrovským dárkem. „Každý si totiž mohl do ohlášeného brífinku projektovat, co by si od Zemana přál slyšet. Anebo co ho naopak budí ze sna,“ napsal Korecký a zmínil spekulace třeba o tom, že Zeman oznámí svou rezignaci ze zdravotních důvodů. Že oznámí, že našel Peroutkův článek. Nebo sdělí deset důvodů, proč by byl Miroslav Poche špatným ministrem.

„Či že řekne, že do pražské zoo přijede panda. Putin dostane Řád bílého lva. Ukáže své nové kolečkové křeslo a představí jeho jízdní vlastnosti,“ pokračoval komentátor. Mezi odhady o obsahu jeho oznámení kolovaly také teorie, že vypustí ven své rozhodnutí o tom, že odvolá Vratislava Mynáře, či informaci, že Babiš bude zproštěn všech obvinění. „Nebo řekne, že se jeho dcera bude vdávat, bude dědečkem a všichni jsou idioti. Že paní Ivana je v naději. Dozvíme se, že ho Donald Trump pozval. Teď po Kimovi už fakt musel. Anebo že vyměnil svůj Challenger z měkčeného PVC za pramici,“ doplnil. A jako poslední připsal i variantu, že ohlásí, že nás prodal Rusku, jak to tu leží a běží.

Takhle například to všechno, a samozřejmě nejen to, létalo celých osmačtyřicet hodin médii a sociálními sitěmi. A nebylo by tomu tak, kdyby nám byl prezident úplně ukradený. „Miloš Zeman nás fascinuje víc, než jsme ochotni si přiznat. Zvláště když se při jeho nevyzpytatelnosti většina odhadovaných témat brífinku mohla stát čirou realitou,“ uzavřel Korecký.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat

20:14 „Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat

Václav Klaus mladší se dnes stal terčem verbálních útoků, když šel uctít památku padlých na Národní …