Komentátor: Zeman uplácá vládu. A partaje nechá vymáchat ve svinčíku

28.06.2013 9:35

Kritika prezidenta Miloše Zemana za to, že jmenoval Jiřího Rusnoka premiérem bez parlamentní podpory, není podle redaktora webu Reflex.cz Petra Holce namístě. "Lidmi volený prezident Miloš Zeman, jenž ho jmenoval, se jen chová stejně pragmaticky jako jiní lidmi volení politici, kteří ho teď kritizují: maximalizuje svou politickou funkci ve vlastní prospěch," píše.

Komentátor: Zeman uplácá vládu. A partaje nechá vymáchat ve svinčíku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval Jiřího Rusnoka premiérem
reklama

Podle Holce lze říci, že svým způsobem nyní prezident děkuje politickým stranám za přímou volbu prezidenta, jíž žádná z nich ve skutečnosti nechtěla, protože se obávaly přesně toho, co teď praktikuje Zeman: paralelní politiky. "Takže třeba i toho, že variantu s Rusnokem zdůvodní tím, že z průzkumů veřejného mínění, které tak rád kritizuje, stejně vychází, že padlou koalici ODS, TOP 09 a LIDEM nenávidíme jako žádnou jinou koalici předtím. Odborně se tomu říká opřít se o virtuální vůli lidí," píše redaktor.

Chová se ve vlastní prospěch

Ačkoli to prý není hezký pohled, chová se lidmi zvolený Zeman jednoduše úplně stejně jako jiní lidmi zvolení prezidenti, tedy sobecky ve vlastní prospěch. "Vládu nechá Rusnoka uplácat z lidí a sympatizantů své vlastní strany SPOZ, které na rozdíl od jím tolik kritizované LIDEM nikdo nevolil ani pod jiným názvem, protože prostě ústavně může. A všechny parlamentní strany zatím nechá, aby se v nastalém svinčíku, který on nezpůsobil, pořádně vymáchaly," píše Holec.

Po druhé volbě Václava Klause prezidentem, jež prý připomínala velkou státní ostudu, volali lidé po přímé volbě, kterou nyní získali. "Prezidentská volba nakonec lidi upřímně energizovala. Jenže jak teď vidíme, nejde o to, jestli je sám Zeman ostudnou volbou. Klíčové je, že ho volili lidé," uzavírá Holec pro Reflex.cz.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…