Komentátor to spočítal lídrovi eurokadidátky: Lidovec Svoboda jako sapér Vodička

08.03.2014 11:56

Lidovecký kandidát do europarlamentu Pavel Svoboda před pár dny okomentoval situaci na Ukrajině. Nepřímo vyzval k bojkotu Ruska na našem území, když za problém neoznačil jejich chování, ale národnost. Podle komentátora Práva Alexandra Mitrofanova je takové prohlášení úlet „momentální zaostalosti", který nejde omluvit. Zní to prý jako vděčná výzva k šikanování.

Komentátor to spočítal lídrovi eurokadidátky: Lidovec Svoboda jako sapér Vodička
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tank na přehlídce v Milovicích

Svoboda prohlásil, že se zdá, že mít na svém území byť jediného Rusa představuje bezpečnostní riziko. Komentoval tak chování této velmoci, která by si mohla přijet chránit zájmy jedince i s armádou. Dále kandidát do europarlamentu za KDU-ČSL dodal, že s rukama založenýma nemusíme čekat ani my, občané, protože ruských společností na našem území, které můžeme bojkotovat, je spousta.

„Je součásti práce politika, notabene lídra evropského kandidátky, navíc vzdělaného člověka přicházet s takovými výzvami?“ ptá se Mitrofanov. Naráží při tom na vyznění prohlášení Svobody, že problém není chování některých skupin lidí, ale jejich národnost.

„Bude štěstí, dopadnou-li tato podněcující slova do hlavy člověka, který je zvyklý nejdříve přemýšlet a pak konat,“ píše v Právu s tím, že pro občany s opačným myšlením to bude vděčná výzva k šikanování Rusů, ať již se provinili, či tady jen tak žijí.

„Tenhle úlet vládního politika ,momentální zaostalostí' věru omluvit nepůjde,“ napsal komentátor a dodal, že Svoboda akorát oprášil a použil postup sapéra Vodičky. Ten prohlásil, že každý Maďar může za to, že je Maďar.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

21:39 To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

Oficiální stránka televize Barrandov na svém twitteru sdílela upoutávku na premiérový díl pořadu Pol…