Komentátor z Lidovek: Nic hrozného se nám neděje. Jen jsme mistři ve skuhrání

31. 12. 2016 8:15

V roce 2017 máme před sebou další volby. To však ještě neznamená, že nás čeká peklo. To jen Češi, Moravané a Slezané jsou přeborníky ve skuhrání, soudí komentátor Zbyněk Petráček z Lidových novin.

Komentátor z Lidovek: Nic hrozného se nám neděje. Jen jsme mistři ve skuhrání
Foto: hkstrategies.cz/CC
Popisek: EET, elektronická pokladna. Ilustrační foto.
reklama

Evropskou unii obchází strašidlo hned trojích voleb, ve kterých může v příštím roce slavit úspěch populismus a radikalismus. V Německu bude křeslo kancléřky obhajovat Angela Merkelová, která není bez šance na vítězství. Uspět však může i Alternativa pro Německo, z čehož mají mnozí lidé obavy.

Ve Francii může v nadcházejících prezidentských volbách vyhrát předsedkyně radikální Národní fronty Marine Le Penová, která slibuje, že zatočí s migranty a pokusí se svou zemi vyvést z EU či z NATO. V Nizozemí může jako první na pásce skončit další radikální politik Geert Wilders. I on slibuje, že zatočí s migranty. Faktem je, že Francie, Nizozemí i Německo se potýkají s migrační krizí a populisté z toho těží. Ale v Česku skoro žádní běženci nejsou. Uprchlíci se naší zemi většinou důsledně vyhýbají. Takže, čeho se bojíme my?

 „Kdyby bylo skuhrání olympijskou disciplínou, český tým by patřil k favoritům. I proto má tolik lidí pocit, jako by se blížil pekelný rok 2017. (...) I u nás je hnutí, jež se profilovalo bojem proti matrixu. Před třemi lety uspělo ve volbách a spoluutváří vládu. Můžete skuhrat na jeho nesystémový a neideologický charakter, ale nepopřete, že místo vlny národovectví přineslo projekt EET. Takhle ještě nevypadá peklo,“ shrnuje Petráček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…