Komisařka Jourová hovořila s Respektem: Špinavá stoka, nenávist a frustrace lidí. Babiš je prozápadně orientovaný politik

03.04.2018 16:24 | Zprávy

Eurokomisařka Věra Jourová, která bývala také místopředsedkyní hnutí ANO, poskytla rozhovor časopisu Respekt. Popsala v něm, jak by se zachovala při vyjednávání o vládě, kdyby byla na místě premiéra v demisi Andreje Babiše. Kromě toho také prozradila, proč si zrušila profil na sociální síti Facebook. Chtěla se prý vyhnout zdejší stoce plné nenávisti.

Komisařka Jourová hovořila s Respektem: Špinavá stoka, nenávist a frustrace lidí. Babiš je prozápadně orientovaný politik
Foto: Hans Štembera
Popisek: Věra Jourová

Členové Evropské komise bývají k zastižení i na Facebooku. U Věry Jourové tomu tak ale není. Proč nemá profil na této sociální síti? „Měla jsem ho a zrušila jsem ho někdy v roce 2016, protože to byla špinavá stoka, přes kterou na mě tekly všechny ty nenávisti a frustrace lidí. Rozumím tomu, že někteří se z toho potřebují vypsat, ale říkala jsem si, že to zrovna nemusí být na mém Facebooku,“ podotkla.

S lidmi ale komunikuje ráda. Proto zůstala na sociální síti Twitter. Z Facebooku je ale ráda pryč. Možná i kvůli údajnému zneužívání dat ze sociální sítě, kterého se mohla dopouštět firma Cambridge Analytica. Skrze údajně podvodně zneužitá data mohl někdo teoreticky ovlivnit volby.

„Jako komisařka mám na starosti i otázku občanství, demokratických hodnot, svobodu vyjadřování a přístupu k informacím, proto jsem zadala analýzu – kdyby se ukázalo, že skutečně k ovlivnění voleb došlo, což já zjistit nedokážu –, zda je to v rozporu se zákony v jednotlivých členských zemích. Jde mi o to, zjistit, jestli máme legislativu, která nezákonné zjištění osobních dat za účelem politické manipulace zakazuje. Kdybychom ji totiž neměli, je to velký problém,“ uvedla dáma.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Babiš , ČSSD , EU , Facebook , Respekt , vláda , Jourová , ANO

autor: mp

Ing. Viktor Vojtko, Ph.D. byl položen dotaz

Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu

Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump se naštval na Putina: Hezky mluví a pak všechny bombarduje

19:31 Trump se naštval na Putina: Hezky mluví a pak všechny bombarduje

Americký prezident Donald Trump v neděli prohlásil, že pošle na Ukrajinu rakety protivzdušné obrany …