Komunisté navrhli zákon o majetkových přiznáních. A sněmovna se vyjádřila

09.02.2016 17:58 | Zprávy

Sněmovna zamítla už v dnešním úvodním kole návrh opoziční KSČM na zavedení v podstatě plošných majetkových přiznání. Kabinet místo toho navrhuje prokazování původu majetku. Finanční správa dostane podle vládní normy pravomoc analyzovat výši majetku v souvislosti s daňovým přiznáním poplatníka.

Komunisté navrhli zákon o majetkových přiznáních. A sněmovna se vyjádřila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Projednávání imigrace ve sněmovně opět odloženo. Opozice obvinila vládu, že imigrace není pro koalici prioritní téma a tudíž jí projednávat nechce

„Vládní návrh příliš spoléhá na iniciativu berního úřadu," obhajoval předlohu KSČM její místopředseda Jiří Dolejš. Plošný systém by podle něho mohl být účinnější. Sněmovnu ale nepřesvědčil, proti zamítnutí hlasovali jednotně jen komunističtí poslanci.

Předloha KSČM by lidem nařídila přiznávání majetku v hodnotě nad deset milionů korun, firmám nad 30 milionů korun. Majetek pořízený z nezdaněných peněz by úřady zdanily podle normy sto procenty a podaly by podnět policii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Jaromír Dědeček byl položen dotaz

školství

Nemyslíte, že je školství u nás nejen podfinancované, ale i zastaralé? Že potřebuje reformu a vice peněz? Otázka na vás politika je, jak to zařídit? Minimálně financování si přehazujete - teď hlavně s obcemi a kraji jak horký brambor a o reformě všichni jen mluvíte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Děti si od Fialy vzaly balonky a křičely na něj fuj

21:53 Děti si od Fialy vzaly balonky a křičely na něj fuj

Ostravský spisovatel Ladislav Větvička zareagoval na pondělní vystoupení premiéra Petra Fialy v Poru…