Komunistická minulost, Nova i pořady ČT. Železný vyslýchal ředitele Dvořáka

21.09.2011 23:01

Rada ČT dnes zvolila generálního ředitele veřejnoprávní televize. Stal se jím favorit – bývalý ředitel televize Nova Petr Dvořák. Chce zavést nový program pro děti a vrátit na obrazovky ČT například politickou satiru. A moderátor Jakub Železný se do svého nového šéfa v pořadu Události, komentáře ostře pustil.

Komunistická minulost, Nova i pořady ČT. Železný vyslýchal ředitele Dvořáka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČT Petr Dvořák
reklama
„Férový přístup by měl být takový, že lidé by měli svoje problémy řešit přímo se mnou - a ne jen kritizovat," řekl Dvořák k tomu, že ho někteří lidé z ČT již veřejně kritizovali. Zároveň odmítl hovořit v televizi o personálních otázkách. „Myslím, že není fér vůči lidem na manažerských pozicích ČT, aby se dozvěděli z médií, zda se mnou budou či nebudou spolupracovat."

Kandidatura do KSČ byla chyba 

Z TV Nova si do vedení pravděpodobně nikoho nepřivede. „Nepočítám s nikým konkrétním," uvedl. Místo toho ale připustil, že by rád spolupracoval například s jedním z neúspěšných kandidátů na křeslo ředitele - režisérem Fero Feničem. „Já jsem řekl, že si dokážu představit, že přizvu ke spolupráci některé kandidáty, kteří neuspěli," uvedl.


Řeč přišla také na Dvořákovu minulost - tu komunistickou. „Nebyl jsem členem KSČ, ale pouze kandidátem. Byla to chyba, kterou jsem si vzal k srdci," odpověděl nový ředitel. Primárním cílem jeho nové funkce rozhodně nebude honit se za vysokou sledovaností. „Sledovanost je důležitá jen pro některé pořady a hodně záleží na časovém období. Ve veřejnoprávní televizi to není to nejdůležitější."

Kde ji však za zásadní považuje, to jsou Události. A ty čekají změny. „Změna radikální. Jak formální, tak obsahová," řekl Dvořák. Nedá se ale podle něj čekat dříve než za půl roku. Do konce roku 2012 by rád vytvořil další kanál zaměřený na děti. A svých cílů se rozhodně neobává. „Já si myslím, že se mi to podaří, protože si věřím," dodal.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…