Komunistický premiér Štrougal slavil devadesátku. A dorazil prý i jeden velmi nečekaný host

23.10.2014 9:15

Bývalý komunistický premiér Lubomír Štrougal slavil v úterý v Praze devadesáté narozeniny. Na party do prestižního klubu za ním dorazilo nejen několik ministrů z jeho vlád a dalších soudruhů, ale rovněž šéfka Nadace Charty 77. To prý mnohé velmi překvapilo.

Komunistický premiér Štrougal slavil devadesátku. A dorazil prý i jeden velmi nečekaný host
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Štrougal na autogramiádě
reklama

Štrougal, který působil ve funkci premiéra rekordních osmnáct let, se ve zdraví a plné síle dožil devadesátky, kterou oslavoval v luxusním klubu v pražských Holešovicích, který televizní diváci znají z talk show Marka Ebena Na plovárně, jež se tam pravidelně natáčí. Jinak není běžně přístupný veřejnosti.

Jak zdokumentoval deník Blesk, Štrougal dorazil na svou oslavu taxíkem v půl páté odpoledne společně s manželkou Miloslavou. Popřát mu přišla řada jeho ministrů - například Vlastimil Ehrenberger, který ve Štrougalových vládách šéfoval palivům a energetice, nebo Miroslav Toman, exministr zemědělství. Otce současného předsedy zemědělské komory (a již rovněž exministra zemědělství) podle Blesku přivezl do Holešovic luxusní mercedes.

Trochu jako zjevení ale prý na večírku zapůsobila Božena Jirků. Ta je totiž ředitelkou Konta Bariéry - Nadace Charty 77. Právě ta přitom od sedmdesátých let podporovala disidenty, kteří bojovali proti režimu, jehož byli Štrougal a jeho ministři pevnou součástí.

„Manžel psal s panem Štrougalem paměti, tak jsme ho přišli pozdravit,“ prozradila Jirků s dárkem v ruce. Blesk však dodává, že ani sama Jirků, která dnes vystupuje za chartovní nadaci, za minulého režimu rohodně nepatřila k disidentům. Působila v Československé televizi v pozici vedoucí dopisového oddělení a v pořadu Nad dopisy diváků se objevovala dokonce i na obrazovce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace

7:53 „Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace

Doprava na Smetanově nábřeží v Praze je zase o něco „klidnější“ a na místě, kde dříve jezdila auta j…