Komunistický premiér Štrougal slavil devadesátku. A dorazil prý i jeden velmi nečekaný host

23.10.2014 9:15

Bývalý komunistický premiér Lubomír Štrougal slavil v úterý v Praze devadesáté narozeniny. Na party do prestižního klubu za ním dorazilo nejen několik ministrů z jeho vlád a dalších soudruhů, ale rovněž šéfka Nadace Charty 77. To prý mnohé velmi překvapilo.

Komunistický premiér Štrougal slavil devadesátku. A dorazil prý i jeden velmi nečekaný host
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Štrougal na autogramiádě

Štrougal, který působil ve funkci premiéra rekordních osmnáct let, se ve zdraví a plné síle dožil devadesátky, kterou oslavoval v luxusním klubu v pražských Holešovicích, který televizní diváci znají z talk show Marka Ebena Na plovárně, jež se tam pravidelně natáčí. Jinak není běžně přístupný veřejnosti.

Jak zdokumentoval deník Blesk, Štrougal dorazil na svou oslavu taxíkem v půl páté odpoledne společně s manželkou Miloslavou. Popřát mu přišla řada jeho ministrů - například Vlastimil Ehrenberger, který ve Štrougalových vládách šéfoval palivům a energetice, nebo Miroslav Toman, exministr zemědělství. Otce současného předsedy zemědělské komory (a již rovněž exministra zemědělství) podle Blesku přivezl do Holešovic luxusní mercedes.

Trochu jako zjevení ale prý na večírku zapůsobila Božena Jirků. Ta je totiž ředitelkou Konta Bariéry - Nadace Charty 77. Právě ta přitom od sedmdesátých let podporovala disidenty, kteří bojovali proti režimu, jehož byli Štrougal a jeho ministři pevnou součástí.

„Manžel psal s panem Štrougalem paměti, tak jsme ho přišli pozdravit,“ prozradila Jirků s dárkem v ruce. Blesk však dodává, že ani sama Jirků, která dnes vystupuje za chartovní nadaci, za minulého režimu rohodně nepatřila k disidentům. Působila v Československé televizi v pozici vedoucí dopisového oddělení a v pořadu Nad dopisy diváků se objevovala dokonce i na obrazovce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…